mobile
REKLAMA

Zdejmij z choinki odblask – i świeć przykładem

Dziś, 5 grudnia, przed główną siedzibą Straży Miejskiej przy ul. Młynarskiej 43/45 zainaugurowaliśmy wspólną akcję Straży Miejskiej m.st. Warszawy i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych „Świeć blaskiem z odblaskiem”. W jej ramach dzieci z warszawskiej szkoły podstawowej ubrały dziś pierwszą choinkę w kolorowe odblaski.

informacja prasowa
Zdejmij z choinki odblask – i świeć przykładem

W inauguracji wzięła udział Pani Magdalena Ejsmont Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy, która wraz z zaproszonymi gośćmi zawieszała na choince kolorowe odblaski.

Dzieci, które ubierały dziś świąteczne drzewko, to uczniowie z klas 1A i 1B Szkoły Podstawowej nr 166 im. Żwirki i Wigury.

Bardzo lubię ubierać choinkę. Zawsze zawieszam bombki, ale dziś zawiesiłam na niej kolorowe odblaski – mówiła 7-letnia Ania, która ze swoją klasą zawieszała nietypowe ozdoby.

Ten, kto nosi odblaski, jest bardziej widoczny na drodze – mówił z kolei Antek, który obiecał, że zawiesi sobie odblask na rowerze.

W wydarzeniu wziął udział także Maciej Pawłowski Rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” jest organizowana już po raz ósmy i potrwa do 9 grudnia.  Ta inicjatywa, ciesząca się dużą popularnością wśród mieszkańców Warszawy, ma podkreślać, jak istotne jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Widoczny pieszy, rowerzysta czy użytkownik hulajnogi  wyposażony w odblask dba nie tylko o bezpieczeństwo swoje, ale również innych użytkowników drogi. Świąteczne drzewka dostarczyła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych. Każdy mieszkaniec Warszawy może zdjąć odblask zawieszony na drzewku. Choinki z kolorowymi odblaskami pojawiły się w ponad 30 punktach na terenie Warszawy.

Pachnące świętami świerki wraz z nietypowymi ozdobami będą widoczne m.in. przed siedzibami urzędów dzielnic, MPWiK, Automobilklubu Polski, Miejskich Zakładów Autobusowych, Zarządu Transportu Miejskiego, Fundacji Jednym Śladem, Poland Bike, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Teatru Kamienica. To właśnie te instytucje, jak co roku, będą na bieżąco uzupełniać na drzewkach niecodzienne ozdoby. Przy pomocy pięknie ubranych choinek planujemy rozdać mieszkańcom stolicy ponad 20 000 odblasków. Każdy przechodzień może wziąć dla siebie i swoich najbliższych świecący element, który w znacznym stopniu zwiększy widoczność na drodze. Umieszczony na ubraniu czy pojeździe (rowerze, hulajnodze) może zapobiec groźnemu wypadkowi i uratować życie. Poprawnie umieszczony odblask zwiększa widoczność pieszego na drodze do co najmniej 150 metrów.

Zapraszamy mieszkańców Warszawy do wzięcia udziału w tej akcji. Nie czekając na Mikołaja, sami możemy sobie zrobić prezent – i być bardziej widoczni dzięki odblaskom.

W akcję promującą pozytywny wpływ odblasków na bezpieczeństwo na drodze włączyło się Radio Plus – partner akcji – oraz inne media.

fot. Straż Miejska Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda