mobile

„ZERO WASTE – zaczynam od siebie”

To już VI edycja dzielnicowego konkursu plastycznego „Bądź EKO na Bielanach”, który skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat. W tym roku promowana jest idea zero waste. Autorzy najlepszych prac wyjadą na plener plastyczny do Zakopanego.

Aneta Kądzielska
„ZERO WASTE – zaczynam od siebie”

Zero waste to idea proekologicznych zachowań i wyborów konsumenckich, których celem jest maksymalne ograniczenie wytwarzania odpadów. Jak to osiągnąć podpowiada zasada 5R: refuse – odmawiaj, reduce – ograniczaj, reuse – używaj ponownie, recycle – segreguj i przetwarzaj, rot – kompostuj. Stosowanie tych zasad w indywidualnych wyborach może ograniczyć wytwarzanie odpadów do minimum i pomóc w walce z zanieczyszczaniem środowiska. Zwolennicy tej idei zachęcają do rezygnacji z zakupów produktów jednorazowego użytku, siatek foliowych, plastikowych opakowań, a także do wyrobienia nawyku naprawiania rzeczy zamiast ich wyrzucania np. butów, ubrań, czy też wszelkiego rodzaju sprzętów.

Zadaniem konkursowym jest stworzenie plakatu promującego ideę zero waste. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół bielańskich oraz dzieci i młodzież uczestniczące w zajęciach artystycznych w bielańskich domach kultury, bibliotekach, w placówkach wychowania pozaszkolnego itp. Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-12 lat i 13-16 lat. Prace można składać do 10 maja br. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 20 maja br. Laureaci każdej kategorii wiekowej wyjadą na plener plastyczny „Wakacje z pasją” organizowany przez Fundację Żyj z pasją w dniach 7-20 lipca 2019 r. w Zakopanem.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj.

Źródło: Urząd Dzielnicy Bielany

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda