mobile
REKLAMA

Zgłoś najlepszą realizację architektoniczną 2018 roku

Przed nami 5. edycja Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Najlepsze obiekty i wydarzenia 2018 roku wybierze jury złożone z ekspertów i władz miasta, a także mieszkańcy. Kandydatów do nagrody można zgłaszać od 10 maja do 21 czerwca br.

Informacja prasowa
TAGI
Zgłoś najlepszą realizację architektoniczną 2018 roku

- Widzimy jak Warszawa się zmienia, i że coraz większe wymagania stawiane są przed architektami. Zależy nam na tym, aby przestrzeń, która nas otacza była nie tylko coraz ładniejsza, ale przede wszystkim funkcjonalna, bezpieczna i zielona. Dlatego nagradzamy realizacje, które sprawiają, że Warszawa jest coraz bardziej nowoczesna, dostosowana do jak najwyższych standardów i przede wszystkim podoba się mieszkańcom, którzy korzystają na co dzień z przestrzeni miejskiej. Poprzez nagrodę architektoniczną promujemy architekturę, która najlepiej wpisuje się w miasto i jego potrzeby – mówi Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy.

Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy promuje nowe budynki, a także zabytkowe i zrewitalizowane przestrzenie publiczne, takie jak place, ulice czy trakty spacerowe. Szansę na laur mają również wydarzenia poświęcone szeroko rozumianej architekturze i sztuce, m.in. wystawy, książki czy tymczasowe instalacje.

Zgłoszenie kandydatów do nagrody może nadesłać każdy - projektanci, inwestorzy i mieszkańcy Warszawy od 10 maja do 21 czerwca br. za pomocą elektronicznego formularza, dostępnegotutaj.

Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy za 2018 rok zostanie przyznana w 6 kategoriach:

  • najlepszy budynek użyteczności publicznej,
  • najlepszy budynek komercyjny,
  • najlepszy obiekt mieszkalny,
  • najlepsza rewitalizacja,
  • najlepsza przestrzeń publiczna,
  • najlepsze wydarzenie architektoniczne.

Jury przyzna po jednej nagrodzie w każdej z sześciu kategorii i Grand Prix – najwyższy laur. Po raz pierwszy, wręczy też dwie nagrody specjalne spośród nominacji we wszystkich kategoriach:

  • nagrodę za rozwiązania przyczyniające się do ograniczenia i adaptacji do zmian klimatu,
  • nagrodę za rozwiązania zapewniające dostępność, szczególnie osobom o ograniczonej mobilności lub percepcji.

Powołane przez Prezydenta m.st. Warszawy 10-osobowe jury dokona nominacji na podstawie zgłoszeń, wybierając maksymalnie trzy realizacje w każdej kategorii.

Natomiast warszawianki i warszawiacy wybiorą laureata nagrody mieszkańców. W internetowym głosowaniu, od 1 października do 12 listopada, będą mogli oddać swój głos na jednego z kandydatów spośród wszystkich nominowanych.

Zwycięzców tegorocznej nagrody poznamy na grudniowej gali.

Organizatorem konkursu i fundatorem Nagrody jest Prezydent m.st. Warszawy.

Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęły Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich, Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Oddział Warszawski Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Patronami medialnymi są „Architektura- murator”, „Zawód:Architekt”, „RZUT”, portale Urbnews i Nowa Warszawa oraz Radio Dla Ciebie.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy znajdują się tutaj oraz na Facebook’u wydarzenia.

Poznaj laureatów 4. edycji Nagrody Architektonicznej

W ubiegłorocznej edycji Grand Prix przyznano Bulwarom nad Wisłą za odcinek między mostami Śląsko-Dąbrowskim i Świętokrzyskim. Bulwary zwyciężyły również w kategorii na najlepszą przestrzeń publiczną oraz zdobyły nagrodę mieszkańców. Według jury najlepszym budynkiem użyteczności publicznej została Akademeia High School w Wilanowie. Nagrodę za najlepszy budynek komercyjny otrzymał Szucha Premium Offices. Najlepszy budynek mieszkalny powstał na Pradze Północ przy ul. Nieporęckiej 2. Za najlepszą rewitalizację jury uznało modernizację i konserwację 11 kamienic Muzeum Warszawy na Rynku Starego Miasta. Wydarzeniem roku został „Poradnik dobrych praktyk architektonicznych dla Żoliborza”.

Przy ul. Marszałkowskiej 77/79 można oglądać wystawę prezentującą laureatów ostatniej edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Plansze są wkomponowane w drewniane siedziska, dzięki czemu mieszkańcy mogą nie tylko przyjrzeć się zwycięzcom 4. edycji tego wydarzenia, ale również odetchnąć chwilę i wypocząć na ławkach.

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda