mobile
REKLAMA

Zieleń przy ul. Kawęczyńskiej w nowej odsłonie

Mieszkańcy mogą już korzystać z odnowionego terenu na Szmulowiźnie. W „parku Michałowskim" pojawiły się nowe ławki, plac zabaw dla dzieci, wybieg dla psów i oświetlenie. Miejsce zyskało też więcej zieleni.

inf. prasowa
Zieleń przy ul. Kawęczyńskiej w nowej odsłonie

Ożywienie i włączenie społeczno-gospodarcze Szmulowizny to kluczowy cel naszego programu rewitalizacji prawej części stolicy. Mieszkańcy Michałowa mają teraz nową, atrakcyjną przestrzeń do spędzania wolnego czasu – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

 

W 2018 roku miasto zorganizowało spacery z architektami na temat planów zagospodarowania parku oraz piknik konsultacyjny. W efekcie konsultacji społecznych wyłoniła się nowa koncepcja terenu.

W centralnym punkcie parku jest teraz miejsce na pikniki, plażowanie, gry i zabawy. Wokół murawy zakwitną kwiaty. Pośród zieleni stanęły też ławki - również te zgłoszone w budżecie obywatelskim. Pojawiła się też całkowicie nowa alejka wykonana z materiału  przepuszczającego wodę do gleby. Przylegają do niej  tarasy, na których zainstalowano tablice edukacyjne z historycznymi ciekawostkami o Pradze-Północ.

Najmłodsi mogą już skorzystać z wyposażonego placu zabaw. Dla poprawy bezpieczeństwa zainstalowano dodatkowe oświetlenie.  Nowością jest psi wybieg, na którym znajdują się zabawki dla domowych pupili. Nie zapomniano też o roślinnej aranżacji – ogrodnicy posadzili tam dodatkowo 25 drzew, ponad 2360 krzewów i 3000 sztuk bylin oraz pnączy.

Inwestycję prowadził Zarząd Praskich Terenów Publicznych w ramach programu Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy. Całkowity koszt prac wyniósł 2 729 063 zł.

 

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda