"Źli Chłopcy" wygrali piłkarskie derby Pragi-Północ

Krew, pot, łzy, wiele emocji i piękne bramki. To wszystko mogli zobaczyć kibice podczas meczu…B Klasy, czyli rozgrywek na poziomie VII ligi. W sobotnie popołudnie rozegrane zostały piłkarskie derby Pragi-Północ.

Na stadionie Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Praga-Północ przy ul. Kawęczyńskiej 44 spotkały się dwie stołeczne ekipy Alternatywny Klub Sportowy Zły oraz Coco Jambo. Mecz od początku mógł podobać się kibicom. Faworyzowani gospodarze już w pierwszej połowie rozgrzali trybuny Don Pedro Areny, jak popularnie nazywany jest przez fanów stadion, na którym swoje mecze rozgrywa Zły Warszawa. AKS stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji, z których wykorzystał dwie. W dwudziestej minucie piłkę do bramki „Kokosów” skierował nigeryjski napastnik Saheed Olakunle Adeshina, a kwadrans później wynik podwyższył Filip Pelc.

Drugie czterdzieści pięć minut przyniosło kolejne bramki. W pięćdziesiątej minucie gospodarze powinni prowadzić już trzema golami, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Co się nie udało zaraz po przerwie nastąpiło kilka minut później. Kolejna szybka akcja AKS-u przyniosła drużynie podwyższenie prowadzenia. W pięćdziesiątej siódmej minucie bramkę na 3:0 zdobył Patryk Banecki. Od tego momentu ekipa Alternatywnego Klubu Sportowego nieco oddała inicjatywę rywalowi licząc na grę z kontrataku. Coco Jambo Warszawa próbowało zdobyć kontaktowego gola, lecz w sobotę na gospodarzy nie było mocnych. W ostatnim kwadransie spotkania Jakub Socha (w 75. minucie) i Michał Kurowski (w 89 minucie) strzelili jeszcze dwie bramki dla AKS-u i to Zły Warszawa okazał się lepszy w derbach Pragi-Północ pokonując ostatecznie Coco Jambo 5:0.

W rozgrywkach B Klasy grupy: Warszawa III AKS Zły po dwudziestu sześciu kolejkach zajmuje piąte miejsce, a Coco Jambo jest ósme. W najbliższy weekend „Źli Chłopcy” zagrają na Don Pedro Arenie z Akademią Piłkarską Brychczy Warszawa, a drużyna „Kokosów” również na własnym boisku podejmie zespół UKS Łady.