mobile

Żłobek przy ul. Ciołka z pozwoleniem na użytkowanie

Żłobek przy ul. Ciołka 26a otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Zakończyły się tym samym niezbędne odbiory, a budynek będzie mógł przyjąć ponad 130 dzieci. Inwestycja kosztowała ponad 9,5 mln zł.

Informacja prasowa
Żłobek przy ul. Ciołka z pozwoleniem na użytkowanie

Na Woli wkrótce zostanie otwarty nowoczesny żłobek przy ul. Ciołka 26a. - Ta inwestycja była dla nas absolutnym priorytetem. Uzyskaliśmy właśnie wszystkie niezbędne odbiory i mamy już w ręku pozwolenie na użytkowanie. W najbliższym czasie obiekt zostanie przekazany do Zarządu Żłobków m.st. Warszawy - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola. - Budowa żłobka w tej części Woli była wyjściem na przeciw oczekiwaniom młodych rodzin, których tutaj systematycznie przybywa - dodaje.

Inwestycja przy ul. Ciołka 26a była realizowana z miejskiego budżetu i kosztowała ponad 9,5 mln zł. Powstał całkowicie nowy, 3-kondygnacyjny budynek żłobka. Wyburzony został za to budynek starej garbarni, który wcześniej znajdował się na tym terenie, a także zagospodarowany został terenu wokół. – Do 5-oddziałowego żłobka będzie uczęszczać ponad 130 maluchów. Co bardzo ważne, cały budynek został zaprojektowany i wybudowany tak, aby osoby niepełnosprawne mogły korzystać ze wszystkich jego funkcjonalności - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola.

Żłobek powstał z wykorzystaniem naturalnych materiałów, takich jak cegły i drewno w kolorze brązu na elewacji piętra. W piwnicy znajdują się pomieszczenia magazynowe, w pełni wyposażone zaplecze kuchenne, pomieszczenia techniczne oraz gospodarcze. Na parterze oraz piętrze powstało w sumie 5 sal zabaw dla dzieci, przewijalnie, toalety, magazyny czy pomieszczenia socjalne. W sumie powierzchnia całkowita budynku wynosi 1715 mkw. Zadbano również o teren na zewnątrz budynku. Powstały nowe szlaki komunikacyjne, zbudowano plac zabaw, zasadzono nową zieleń a także ustawiono elementy małej architektury.

Źródło: UD Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda