mobile
REKLAMA

Złoto Mistrzostw Mazowsza Kadetów dla UMKS MOS Wola!

Siatkarze UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie wywalczyli piętnasty w historii tytuł mistrzów Mazowsza. Na podium stanęli także zawodnicy KS Metro Family Warszawa i MKS MDK Warszawa.

Marcin Kalicki
Złoto Mistrzostw Mazowsza Kadetów dla UMKS MOS Wola!

Wewnątrz warszawska rywalizacja toczyła się podczas turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza Kadetów rozgrywanego w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 323 przy ul. Hirszfelda 11 na stołecznym Ursynowie. W zawodach wzięły udział dwie drużyny gospodarzy – KS Metro Family Warszawa oraz UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie i MKS MDK Warszawa.

W pierwszy dniu turnieju podopieczni trenera Marcina Jackowicza bez straty seta pokonali MKD MDK. – Od pierwszego momentu mieliśmy kontrolę nad grą - świetna współpraca, skuteczne zagrywki i ataki. W drugim secie mieliśmy chwilę słabości, ale zdołaliśmy się podnieść i wygrać tego seta. Ostatni set był pod naszą kontrolą, gdzie przez cały czas mieliśmy przewagę, prowadząc do samego końca – powiedział po meczu Hubert Grzymała, siatkarz wolskiego klubu. W drugim spotkaniu po bratobójczej walce lepsi okazali się zawodnicy KS Metro Family I Warszawa.

Drugi dzień turnieju nie przyniósł niespodzianek. Swoje mecze wygrali Wolanie oraz pierwszy zespołów gospodarzy i to te drużyny zmierzyły się  w niedzielę w meczu o złoty medal.

Zanim to jednak nastąpiło rozegrany został pojedynek o trzecie miejsce. Ciekawa rywalizacja z wieloma pięknymi akcjami zakończyła się wygraną gości i to zawodnicy MKS MDK Warszawa stanęli na najniższym stopniu podium. W meczu o mistrzostwo Mazowsza „Tramwajarze” wyprzedzili Metro i cieszyli się ze złotych medali.

Do turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza Kadetów podchodziliśmy jako faworyci. Awans do najlepszej czwórki zapewniliśmy sobie jeszcze w grudniu, wygrywając ligę zasadniczą dzięki czemu mieliśmy dużo czasu na dobre przygotowanie się do zawodów. Mistrzostwa zaczęliśmy bardzo dobrze wygrywając z drużyną MDK Warszawa. Cały mecz byliśmy skoncentrowani i konsekwentni co przełożyło się na wynik 3:0. Drugiego dnia czekał na nas mecz z siatkarzami KS Metro Family ll, którzy postawili opór swoją dobrą grą co skutkowało zaciętymi końcówkami. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 na naszą korzyść. Ostatniego dnia turnieju czekał na nas wielki finał z pierwszą drużyną Metra Family, która podobnie do nas wygrała dwa poprzednie spotkania. Wiedzieliśmy, że jest to dla nas do tej pory najważniejszy mecz sezonu, dlatego wyszliśmy zmotywowani i gotowi na ciężki bój. Podczas spotkania było słychać bardzo głośny doping jednej i drugiej strony. Metro pokazało swoją dobrą grę jednak to my popełnialiśmy mniej błędów i zachowaliśmy zimną głowę w końcówkach, dzięki czemu zostaliśmy mistrzami Mazowsza, zamykając mecz wynikiem 3:1. Cały turniej uważam za bardzo dobry w naszym wykonaniu. Każdy zostawił serducho na boisku walcząc o każdą piłkę. Pokazaliśmy jak gra MOS Wola Warszawa i z niecierpliwością czekamy na turniej 1/8 Mistrzostw Polski, którego jesteśmy organizatorami – zapowiada Dominik Bożejewicz, MVP ostatniego spotkania na Ursynowie.

Zawodnicy z Woli cieszyli się nie tylko złotymi medalami, ale także otrzymali nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem drużyny wybrano Oskara Joszczuka, najlepszym rozgrywającym turnieju finałowego został Krzysztof Baran, zaś tytuł najlepszego przyjmującego trafił w ręce Wiktora Raczyńskiego. Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Mazowsza 2024 został Dawid Banasiak.

Wyniki wszystkich spotkań turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza:

KS Metro Family I Warszawa – KS Metro Family II Warszawa 3:0 (25:19, 25:20, 25:19)

UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie - MKS MDK Warszawa 3:0 (25:16, 25:20, 25:17)

KS Metro II Warszawa - UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie 1:3 (17:25, 25:23, 22:25, 15:25)

MKS MDK Warszawa – KS Metro Family I Warszawa 1:3 (23:25, 25:13, 22:25, 21:25)

MKS MDK Warszawa – KS Metro Family II Warszawa 3:1 (18:25, 25:23, 25:16, 25:22)

KS Metro I Warszawa - UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie 1:3 (21:25, 25:20, 23:25, 20:25)

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Mazowsza Kadetów 2024:

1. UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie

2. KS Metro Family I Warszawa

3. MKS MDK Warszawa

4. KS Metro Family II Warszawa

Złote medale w barwach UMKS MOS Wola wywalczyli: Mateusz Bożejewicz, Adrian Rudnicki, Bartłomiej Witak, Krzysztof Baran, Hubert Grzymała, Aleksander Flisikowski, Oskar Joszczuk, Dominik Bożejewicz, Adam Ryczywolski, Dawid Banasiak, Wiktor Raczyński, Marcel Gieruszka, Dawid Opałka, Patryk Rubnikowicz, Jakub Korzeniewski, Stanisław Balcerski, Tymoteusz Rzońca.

Srebrne krążki trafiły na szyje podopiecznych trenera Dariusza Urbańskiego, którzy na Ursynowie wystąpili w składzie: Jakub Blomberg, Dawid Lisiecki, Piotr Filip, Jakub Kamiński, Maks Szustowicz, Igor Kaczyński, Piotr Szymosz, Bartosz Doliński, Jan Murawiecki, Tymoteusz Pasak, Filip Orzoł, Filip Krawczyk, Jacek Szczucki, Kamil Nawrocki, Filip Hermanowicz, Adam Pietraszko, Marcel Foryś, Daniel Wojtasik.

Na trzecim stopniu podium stanęli siatkarze MKS MDK Warszawa trenera Adriana Wosika. Medale otrzymali: Michał Szwed, Mateusz Stybliński, Bartosz Wróbel, Igor Chodkowski, Xavier Kakese, Emil Puchalski, Pavlo Lukianovych, Jakub Wronko, Szymon Ozdoba, Szymon Torsz, Gabriel Klimczuk, Konrad Kliglich, Jeremi Łaba, Oskar Kondrat.  

Turniej finałowy Mistrzostw Mazowsza Kadetów zakończył się zwycięstwem UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie. Zespół ten w sezonie zasadniczym przegrał tylko jeden mecz i z pierwszego miejsca awansował do finałów. Na Mistrzostwa Mazowsza do swoich klubów dołączyli zawodnicy, którzy aktualnie na stałe uczą się i trenują w SMS PZPS w Spale. Wśród zawodników, którzy otrzymywali wyróżnienia indywidualne pojawiło się bardzo dużo chłopców, którzy w latach poprzednich byli w kadrze Mazowsza. Medaliści Mistrzostw Mazowsza oraz zespół RCS-u Czarnych Radom mają zagwarantowany udział w rozgrywkach szczebla centralnego. W tym sezonie Polski Związek Piłki Siatkowej zmienił formułę tego etapu dodając turnieje 1/8 Mistrzostw Polski – powiedział Michał Rymko, Członek Zarządu Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom zawodów za stworzenie niezwykłej siatkarskiej uczty.

Fot. Paweł Oleksiak Fotografia

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda