mobile
REKLAMA

Zmiana rozkładu jazdy pociągów

W niedzielę, 30 sierpnia zmieni się rozkład jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

inf. prasowa
Zmiana rozkładu jazdy pociągów

Linia otwocka

Zarządca infrastruktury spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zakończy kolejny etap modernizacji stacji w Otwocku. Pociągi SKM linii S1 powrócą bez ograniczeń na stałą trasę z Pruszkowa do Otwocka. Będzie obowiązywał rozkład jazdy podobny do tego sprzed wakacji.

Rozkład jazdy pociągów SKM jest dostępny na stronie wtp.waw.pl  

Rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich jest dostępny na stronie mazowieckie.com.pl

 

Linia siedlecka

Do 4 września potrwają ograniczenia w ruchu pociągów na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna, związane pracami torowymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury.

Wybrane pociągi SKM linii S2 kursują  w skróconej relacji do i ze stacji Warszawa Wschodnia lub Warszawa Rembertów. Liczba pociągów Kolei Mazowieckich linii R2 na tym odcinku jest nieznacznie ograniczona. Nadal obowiązuje wzajemne honorowanie biletów ZTM – KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Sulejówek Miłosna – Warszawa Zachodnia.

 

 

Honorowanie biletów

Bilety ZTM (wszystkie rodzaje, z uwzględnieniem stref biletowych) są honorowane w pociągach KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Sulejówek-Miłosna (w obu kierunkach).

Pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, powinni je „skasować” przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu, w formacie 24-godzinnym, czyli np. 30.08.2020 godz. 06:55. Osoby posiadające bilety zakodowane na kartach muszą je wcześniej aktywować w pojeździe WTP lub bramce metra.  

Bilety Kolei Mazowieckich (wszystkie rodzaje do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) są honorowane:

  • w pociągach SKM linii S2 na odcinku Warszawa Zachodnia – Sulejówek Miłosna (w obu kierunkach),
  • w autobusach (na wskazanych odcinkach) linii: 123 (Dw. Wschodni – pl. P. Szembeka przez Wiatraczną), 143 (GUS – Rembertów Kolonia), 173 (Dw. Wschodni – Stara Miłosna), 183 (Wiatraczna – Zielona), 198 (PKP Wesoła – Stara Miłosna (Ułańska), 514 (Metro Politechnika – Wola Grzybowska) oraz w autobusach i tramwajach obsługujących odcinki: pl. A. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – aleja i most Józefa Poniatowskiego – al. J. Waszyngtona – Grochowska – Płowiecka – B. Czecha – Stara Miłosna (Ułańska); Dw. Wschodni – rondo J. Waszyngtona i Dw. Wschodni – Wiatraczna.

 

 

Od 5 września pociągi SKM linii S2 bez ograniczeń powrócą na stałą trasę z Lotniska Chopina do Sulejówka Miłosny.

Rozkład jazdy pociągów SKM jest dostępny na stronie wtp.waw.pl

Rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich jest dostępny na stronie mazowieckie.com.pl

 

Linia legionowska

Pociągi SKM linii S3 i S9 - w związku z zakończeniem prac realizowanych przez zarządcę infrastruktury - nie będą już pomijały stacji Warszawa Praga i przystanku Warszawa Toruńska.

Kończą się także wakacje, co oznacza, że od 1 września pociągi SKM linii S3 i S30 będą dojeżdżały do Radzymina tylko w dni powszednie. 

Pociągi SKM S30 z Lotniska Chopina przez Warszawę Centralną w kierunku Wieliszewa i Radzymina będą realizowały cztery kursy: dwa wcześnie rano oraz o godz. 11.59 i 15.58. Pozostałe pociągi linii S3 nadal będą kursowały drogą okrężną przez stację Warszawa Gdańska i linię obwodową.

Rozkład jazdy pociągów SKM jest dostępny na stronie wtp.waw.pl

Rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich jest dostępny na stronie mazowieckie.com.pl

 

 

 

Źródło: Zarząd Transportu Miejskiego 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda