mobile
REKLAMA

Zmiany na Puławskiej

Duże zmiany czekają najdłuższą ulicę lewobrzeżnej Warszawy. Zaplanowano zmiany w sygnalizacji świetlnej, pojawią się nowe chodniki, ścieżki rowerowe i zieleń.

Zmiany na Puławskiej

Niemal 9-kilometrów Puławskiej od ul. Domaniewskiej do granicy Warszawy wzbogaci się o drogę dla rowerów. Będzie ona biegła po wschodniej stronie jezdni (na odcinku od ul. Domaniewskiej do ul. Niedźwiedziej), zaś na pozostałym odcinku – po obydwu jej stronach. Przejście podziemne na wysokości Wyścigów zostanie dostosowane do ruchu rowerowego.  Powstaną również przejazdy poprzeczne na węźle Wyścigi. Przebieg drogi dla rowerów został określony w koncepcji, skonsultowanej z mieszkańcami.
 

Zaplanowano modernizację sygnalizacji na skrzyżowaniach z ul. Wałbrzyską z al. Lotników; ul. Bogatki z ul. Ludwinowską; ul. Kajakową z ul. Głuszcza i ul. Karczunkowską z ul. Karmazynową. Na całym odcinku sygnalizacje zostaną skoordynowane,  czyli kierowców poniesie „zielone fala”. To z pewnością ucieszy osoby dojeżdżające do stolicy z Piaseczna. Geometria skrzyżowań i urządzenia sygnalizacji będą dostosowane do ewentualnego wyznaczenia pasa autobusowego – nie jest on jednak częścią tej inwestycji.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną chodniki, w wielu miejscach pamiętające przebudowę ulicy z lat 70. Nową nawierzchnię z estetycznych płyt betonowych zyska ponad 18 tys. m kw. trotuarów – będzie to zatem największy remont chodników w Warszawie w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Przybędzie również kilkaset nowych drzew i zostanie zaaranżowana zieleń niska.

Prace potrwają do 2018 r.Przebudowa ul. Puławskiej będzie realizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił właśnie przetarg. Wybrany wykonawca będzie miał za zadanie wykonać szczegółową dokumentację budowlaną, uzyskać zezwolenie na realizację inwestycji i przeprowadzić roboty budowlane. Jeśli uda się znaleźć wykonawcę i rozstrzygnąć przetarg, prace zakończą się do czerwca 2018 r.

Przy wyborze wykonawcy liczyć będzie się nie tylko cena. Punkty można otrzymać także m. in. za dodatkową dbałość o zieleń (w tym zaaranżowanie "parku kieszonkowego"), przeszkolenie pracowników z zasad dostępności architektonicznej, prowadzenie strony www o inwestycji, wizualizacje i plansze informacyjne na budowie oraz kolportaż ulotek informacyjnych mieszkańcom okolicy.

Inwestycja będzie realizowana przy wsparciu środków z Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Jednym z celów tego instrumentu jest dążenie do zrównoważonej mobilności i zapewnienie alternatywnych dla samochodu możliwości poruszania się po aglomeracji. Program jest realizowany we współpracy z 40 gminami Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda