mobile

Zmiany w ruchu na warszawskich ulicach

Nadchodzący weekend, 5-7 października, na stołecznych drogach zapowiada się pracowicie. Nową nawierzchnię zyska ostatni fragment ul. Wiertniczej. Prace w tym czasie prowadzić będą również tramwajarze. Czekają nas również zmiany na ul. Strażackiej.

Informacja prasowa
TAGI
Zmiany w ruchu na warszawskich ulicach

Kolejny etap wymiany nawierzchni ul. Wiertniczej

Na weekend warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich zaplanowali wymianę nawierzchni ul. Wiertniczej. To już ostatni etap remontu. Od piątku, 5 października, od godz. 22:00 do poniedziałku, 8 października, do godz. 4:00 zamknięta dla ruchu będzie wschodnia jezdnia tej drogi na odc. od ul. Ostrej do Augustówka. Połączenie z ul. Wiertniczą straci ul. Łowcza. Zostanie utrzymana przejezdność na skrzyżowaniu ulic: Wiertnicza, Augustówka, Powsińska, Nałęczowska.  Objazd zostanie poprowadzony ulicami: al. Wilanowską, Jana III Sobieskiego i Nałęczowską. Na zamkniętym odcinku zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni. Autobusy linii: 131 (w kierunku Centrum) oraz 180 zostaną skierowane na trasy objazdowe prowadzące ulicami: al. Wilanowska, Jana III Sobieskiego, Nałęczowska.

Prace tramwajarzy w rejonie pętli Młociny

Przez dwa kolejne weekendy tramwajarze będą pracować przy remoncie torów w rejonie ul. Nocznickiego. W nadchodzący weekend, od piątku, 5 października, od ok. godz. 23:00 do poniedziałku, 8 października, do ok. godz. 4:00 remontowany będzie przejazd przez torowisko w północnej części ronda przy zjeździe na pętlę Młociny. Nie będzie możliwości skrętu z ul. Kasprowicza w lewo  – w ul. Nocznickiego. Zamknięty odcinek będzie można objechać ulicami Przy Agorze, Marymoncką, al. gen. Marii Wittek i dalej do ul. T. Nocznickiego. Tramwaje linii 11, 33 oraz N41 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Uruchomiona zostanie również linia zastępcza Z33 na trasie: Metro Młociny – Nocznickiego – Wólczyńska – Al. Reymonta – Broniewskiego – Park Olszyna.

Zamknięty wyjazd z ul. Strażackiej

Od soboty, 6 października, od godz. 22.00 zamknięty zostanie wyjazd z ul. Strażackiej na ul. Żołnierską w kierunku ul. Marsa. Kierowcy chcący pojechać z ul. Strażackiej w kierunku ul. Marsa powinni pojechać na węźle w kierunku Zielonki i zawrócić na węźle Czwartaków. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 23 października. Autobusy linii 143 w kierunku krańca GUS zostaną skierowane na trasę objazdową: Strażacka – rondo Granzowa – przejazd kolejowy – Chełmżyńska.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem: www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie: www.ztm.waw.pl.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda