Znakomity start MOS Wola w Mistrzostwach Polski

Od zwycięstwa rozpoczęli swoją przygodę na turnieju finałowym Mistrzostw Polski juniorów siatkarze UMKS MOS Wola Warszawa. Podopieczni trenera Konrada Copa pewnie pokonali EKS Skrę Bełchatów.

Pierwszy set to wyrównana gra z bardzo dużą liczbą błędów podczas zagrywki ze strony stołecznej drużyny. Przy stanie 23:23 warszawianie zachowali więcej zimnej krwi, wygrali dwie kolejne piłki i całą partię 25:23. W drugiej części meczu siatkarze MOS-u szybko objęli czteropunktowe prowadzenie, które zdołali utrzymać przez większą część seta. W końcówce zawodnicy z Warszawy powiększyli swoją przewagę pokonując rywali 25:18. Trzecia i jak się później okazało ostatnia partia to absolutna dominacja wolskiej drużyny. Znakomita gra MOS Wola spowodowała, że siatkarze Skry popełniali błąd za błędem. Fakt, iż bełchatowianie  zdołali zdobyć zaledwie osiem punktów pokazuje, że warszawianie zostali dobrze przygotowani do zawodów w Dębicy. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został libero UMKS MOS Wola - Dawid Bulira.

UMKS MOS Wola Warszawa - EKS Skra Bełchatów 3:0 (25:23, 25:18, 25:8)

Zespół z Woli wystąpił w składzie: Przemysław Gadziński, Michał Kulesza, Jakub Strulak, Piotr Szlęzak, Dawid Bulira, Mateusz Szaniawski, Michał Gawrzydek, Jakub Buczek, Bartosz Gomułka, Kacper Kulesza, Maciej Pieńkowski, Adam Antoński, Jaromir Orlicz, Karol Jakóbczak, Jakub Kurowski, Andrzej Łychowski.

- Dzisiejszy mecz był rozpoczynającym nasze zmagania w turnieju finałowym Mistrzostw Polski. Do meczu podeszliśmy z pełnym skupieniem i zaangażowaniem. Pierwszego seta musieliśmy wywalczyć i popełnialiśmy wiele błędów po prostu musieliśmy wprowadzić się w turniej. W następnych partiach wszystko szło już po naszej myśli i pewnie pokonaliśmy drużynę z Bełchatowa - powiedział po meczu Dawid Bulira, MVP spotkania.

Wyniki pozostałych spotkań pierwszego dnia Mistrzostw Polski juniorów:

AKS V LO Rzeszów - KS Jastrzębski Węgiel 0:3 (20:25, 22:25, 20:25)

Hemarpol Norwid Częstochowa - AZS UWM Olsztyn 3:2 (25:21, 18:25, 17:25, 25:15, 15:11)

Trefl Gdańsk - Eco-Team AZS Stolzle Częstochowa 3:0 (25:17, 25:20, 25:19)

W drugim meczu na Mistrzostwach Polski w Dębicy siatkarze UMKS MOS Wola Warszawa zmierzą się jutro o godz. 19:00 z AKS V LO Rzeszów.