mobile
REKLAMA

Żoliborz odnawia ulicę Bohomolca. Czeka ją 8 miesięcy prac i nowa nawierzchnia

Ulica Franciszka Bohomolca na warszawskim Żoliborzu przejdzie gruntowną przebudowę, która potrwa 8 miesięcy. Zarząd Dzielnicy Żoliborz podpisał umowę z wykonawcą inwestycji – spółką Wegarten

Jakub Bielawski
Żoliborz odnawia ulicę Bohomolca. Czeka ją 8 miesięcy prac i nowa nawierzchnia

Żoliborz podpisał już umowę z wykonawcą

Przebudowa ulicy Bohomolca jest kolejną realizowaną przez Zarząd Dzielnicy Żoliborz inwestycją drogową na Starym Żoliborzu. Burmistrz Żoliborza podkreślił, że dzielnica dba o odnowienie i poprawę infrastruktury w historycznej części dzielnicy.

- Realizując nowe inwestycje w rozbudowującej się części dzielnicy, dbamy także o to aby historyczna zabudowa Żoliborza otoczona została odnowioną i zadbaną infrastrukturą. A ulica Bohomolca jest już w złym stanie, widoczne są wyboje, spękania i nierówności w nawierzchni asfaltowej na jezdni. Zniszczone są również krawężniki, nawierzchnie zjazdów do posesji oraz część chodników. Przebudowa ulicy Bohomolca to kolejna po ulicy Śmiałej realizowana przez nas inwestycja drogowa na Starym Żoliborzu – mówi Paweł Michalec, burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Ulica zyska nowy wygląd

Prace obejmą m.in. wymianę nawierzchni jezdni i chodników, budowę nowego oświetlenia i odwodnienia oraz zagospodarowanie zieleni. Umowa przewiduje również przeprowadzenie ekspertyz dendrologicznych 11 drzew rosnących w pasie drogowym. Koszt inwestycji to ponad 2,8 miliona złotych.

Wykonawca inwestycji zobowiązał się także do zatrudniania pracowników na podstawie umowy o pracę oraz do dbałości o przyuliczną zieleń publiczną, w tym do przeprowadzenia pełnych ekspertyz dendrologicznych 11 drzew, które mają określić ich stan zdrowotny, a następnie niezbędne, indywidualne dla każdego drzewa zalecenia pielęgnacyjne. Na ich podstawie realizowane będą bieżące, jak i specjalistyczne zabiegi mające na celu ochronę tych drzew.

Prace związane z przebudową ulicy Bohomolca będą koordynowane z pracami konserwacyjnymi sieci należących do VEOLIA Energia Warszawa oraz Polskiej Spółki Gazownictwa. Zakończenie inwestycji planowane jest w lipcu 2024 roku.

fot.UD Żoliborz

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda