Zwycięstwo na inaugurację. „Zagraliśmy naszą dobrą siatkówkę”

Od zwycięstwa rozpoczęli rywalizację w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych siatkarze UMKS MOS Wola Warszawa. W meczu inaugurującym zawody stołeczny zespół okazał się lepszy od Trefla Gdańsk.

Dwie pierwsze partie były bardzo wyrównane. Obydwie drużyny nie potrafiły osiągnąć większej niż 2-3 punktowa przewaga, co spowodowało, że walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniej piłki. O tym jak zacięta to była rywalizacja mogą świadczyć wyniki setów: 32:30 i 26:24. Osiągniętą przewagę psychiczną podopieczni trenera Konrada Copa wykorzystali w trzeciej odsłonie meczu pewnie wygrywając partię i całe spotkanie.

– Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Wygrywamy go bez straty seta co cieszy, ale nie zabrakło emocji. Pierwszy i drugi set to walka punkt za punkt. Trefl miał swoje szanse, miał piłki setowe w górze, ale ostatecznie to my wychodzimy z tych dwóch setów zwycięsko. Trzeci set już pod naszą pełną kontrolą wygrywamy do 15. Zagraliśmy naszą dobrą siatkówkę, zostawiliśmy serce na boisku. Teraz skupiamy się już na meczu ze Spartą Kraków – powiedział Mikołaj Kobyliński, siatkarz wolskiego klubu.

UMKS MOS Wola Warszawa – Trefl Gdańsk 3:0 (32:30, 26:24, 25:15)

MOS Wola: Filip Siekierski, Aleksander Nowik, Mikołaj Kobyliński, Kacper Krzemiński, Dawid Walenciak, Oskar Mioduszewski, Stanisław Chaciński, Bruno Bukowski, Bartosz Tomal, Mateusz Taczała, Wojciech Pawlak, Filip Szlachcikowski, Oliwier Żabicki, Gabriel Cieślik.

Sztab szkoleniowy: Konrad Cop, Damian Włoch, Grzegorz Pacholczak, Franciszek Melaniuk.

Trefl: Igor Galiński, Mateusz Gruszka, Michał Grzyb, Marcel Kapuściński, Kamil Krasiński, Paweł Landowski, Szymon Patecki, Jakub Potempa, Bartłomiej Potrykus, Patryk Rodek, Aleksander Rybak, Ryszard Sałata, Wojciech Więcławski, Oskar Woźny.

Sztab szkoleniowy: Edward Pawlun, Ariel Fijoł.

W drugim piątkowym spotkaniu zawodów rozgrywanych w hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2 drużyna Enea Energetyk Poznań pokonała Spartę Kraków.

SMS Sparta AGH Kraków – Enea Energetyk Poznań 0:3 (23:25, 23:25, 18:25)

Sparta: Maciej Baran, Maciej Boroń, Paweł Cebula, Karol Chodacki, Dominik Chrabota, Mikołaj Drogoś, Alexander Iheanacho, Mateusz Rudowski, Karol Mizera, Karol Nowak.

Sztab szkoleniowy: Tomasz Gajewski.

Energetyk: Szymon Adamiak, Piotr Konatkowski, Krystian Hauk, Stanisław Gołdyn, Stanisław Adamiak, Tymon Hadryan, Patryk Michalski, Adam Zielewicz, Alan Okoń, Artur Becker, Wiktor Antecki, Wiktor Mackiewicz, Igor Olasek, Karol Wnuk.

Sztab szkoleniowy: Szymon Kurowski, Dominik Hajduk.

Już dziś kolejne mecze turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski. O godz. 11:30 zmierzą się ze sobą Trefl Gdańsk i Enea Energetyk Poznań, zaś dwie godziny później rywalizowały będą UMKS MOS Wola Warszawa z SMS Spartą AGH Kraków. Zapraszamy kibiców na trybuny hali przy ul. Rogalińskiej, aby dopingować młodych adeptów siatkówki.