Zwycięstwo ONICO Warszawa na inaugurację sezonu

Siatkarze ONICO Warszawa od zwycięstwa rozpoczęli zmagania w nowym sezonie PlusLigi. W pierwszej kolejce ponad trzy tysiące kibiców w Hali Widowiskowo-Sportowej Torwar oklaskiwało podopiecznych trenera Stephane'a Antigi, którzy wygrali z Cuprum Lubin 3:0.

Spotkanie poprzedziła niezwykle miła uroczystość. Prezes ONICO Warszawa Piotr Gacek uhonorował złotych medalistów tegorocznych Mistrzostw Świata: Damiana Wojtaszka i Bartosza Kwolka. Pamiątkową koszulkę otrzymał natomiast Jędrzej Gruszczyński, były zawodnik stołecznego klubu, grający od tego sezonu w zespole z Lubina.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na kilka punktów. Dopiero od stanu 8:9 inicjatywę przejęli gospodarze. Dobra zagrywka Piotra Łukasika wyprowadziła ONICO na czteropunktowe prowadzenie. A później było już tylko lepiej. Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona i Sharone Vernon-Evans poprowadzili stołeczną ekipę do zwycięstwa.

Druga partia rozpoczęła się niemal identycznie jak pierwsza. Przy prowadzeniu 12:10 przyszła dekoncentracja w warszawskim zespole, którą sprytnie wykorzystali goście zdobywając kolejne trzy punkty. Nie trzeba było długo czekać na reakcję trenera Antigi. Na boisku pojawił się Rafael Araujo. I choć pierwsza akcja nie była skuteczna to Kanadyjczyk znakomicie odnalazł się w założeniach taktycznych szkoleniowca klubu ze stolicy. Po kilka kolejnych piłkach ONICO objęło prowadzenie 18:17 i systematycznie je powiększało już do końca seta.

Trzeci set rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy. Zagrania Bartosza Kwolka, Piotra Łukasika oraz błędy własne drużyny z Lubina spowodowały, że na tablicy wyników pojawiło się 4:0. Tak wypracowana przewaga nie była jednak wszystkim co chcieli pokazać kibicom zgromadzonym na Torwarze siatkarze ONICO. Kolejne akcje Araujo, Łukasika czy Brizarda wyprowadziły zespół z Warszawy na prowadzenie 16:6. Przy takim wyniku Stephane Antiga postanowił dać szansę pokazania się graczom rezerwowym: Łukaszowi Wiese, Mateuszowi Janikowskiemu, Jakubowi Kowalczykowi i Konradowi Buczkowi. Nie wpłynęło to znacząco na jakość gry, choć gościom z Lubina udało się ostatecznie zmniejszyć przewagę do sześciu oczek. ONICO wygrało trzecią partię 25:19, a cały mecz 3:0.

- Bardzo podobała mi się atmosfera, jaką stworzyli nasi kibice. Za nami bardzo dobre otwarcie sezonu i wrażenia po moim pierwszym meczu w Warszawie są wyłącznie pozytywne. W pierwszych dwóch setach obie drużyny grały na bardzo podobnym poziomie, o naszym sukcesie decydowały detale. Trzeci set był dużo lepszy w naszym wykonaniu, pomijając tylko drobne problemy w końcówce. Myślę, że dzisiaj naszym najmocniejszym elementem była współpraca pomiędzy blokiem i obroną. W bloku podbijaliśmy dużo ataków gości, a pozostali zawodnicy dobrze spisywali się w defensywie - powiedział po meczu Graham Vigrass, środkowy ONICO.

ONICO Warszawa - Cuprum Lubin 3:0 (25:22, 25:21, 25:19)

Składy:

ONICO Warszawa: Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Piotr Łukasik, Sharone Vernon-Evans, Graham Vigrass, Andrzej Wrona, Damian Wojtaszek (libero) – Rafael Araujo, Jan Nowakowski, Łukasz Wiese, Jakub Kowalczyk, Konrad Buczek, Mateusz Janikowski.

Cuprum Lubin: Kert Toobal, Jakub Ziobrowski, Damian Boruch, Mariusz Marcyniak, Masahiro Yanagida, Igor Grobelny, Jędrzej Gruszczyński (libero) – Adrian Patucha, Maciej Gorzkiewicz, Filip Biegun, Jakub Wachnik, Przemysław Smoliński.

Na mecz drugiej kolejki ONICO jedzie do Rzeszowa, gdzie w środę, 17 października zmierzy się z Asseco Resovią.