mobile

Życie w stylu zero waste - Otwarta Ząbkowska 2019

Wyprzedaż garażowa, bezkosztowy wymiennik, gotowanie less waste z udziałem Wiceprezydenta Warszawy - Michała Olszewskiego czy rodzinne warsztaty w ramach kampanii Praga Bez Śmieci, to tylko niektóre z propozycji wydarzeń w eko tematyce, które odbędą się w ten weekend w ramach festiwalu Otwarta Ząbkowska.

Informacja prasowa/ fot. pixabay
TAGI
Życie w stylu zero waste - Otwarta Ząbkowska 2019

Dziś i w niedzielę od 12.00 do 18.00 w Strefie Kreatywnych będzie można znaleźć zorientowane ekologicznie wzornictwo, biżuterię, zabawki i ubrania. Nie zabraknie wystawców korzystających z ekologicznych surowców i zrównoważonych rozwiązań oraz tych, którzy nadają drugie życie rzeczom. Partnerem wydarzenia jest Przerób-My - inicjatywa, która powstała, aby promować prawdziwe rękodzieło, rzemiosło oraz propagować ideę upcyklingu.

Dziś w wyjątkowym miejscu z misją - klubokawiarni Praska - odbędzie się gotowanie z gościem specjalnym - Wiceprezydentem Warszawy Michałem Olszewskim. W trakcie “Gotowania na Różycu” poznamy tajniki kuchni wegańskiej i gotowania less waste.

Podczas warsztatów introligatorskich “Zrób sobie notes!”, których organizatorem jest Galeria Wileńska, dowiemy się, jak wykorzystać niezapisane strony z zeszytów, z kalendarzy, a także różnorodne pojedyncze kartki. Połączymy je w jeden - zupełnie nowy - notes techniką szycia japońskiego. Dzięki temu zyskamy nową rzecz na bazie starych oraz poznamy technikę wykonania, którą będzie można wykorzystywać już samodzielnie w domu. Jeśli macie kartki, które mogą się przydać do notesów, zachęcamy do ich przyniesienia.

Nie wiecie co zrobić z niepotrzebnymi rzeczami, takimi jak ubrania, książki czy płyty CD? Możecie wymienić je bezgotówkowo podczas Otwartego Wymiennika organizowanego przez Armię Zbawienia (w sobotę od godz. 16.00) lub sprzedać podczas Wyprzedaży Garażowej (w niedzielę od godz. 12.00).

W niedzielę Monika Rakowska w ramach Mobilnego Warsztatu ARTystycznego nie tylko nada drugie życie przedmiotom wyrzuconym, ale i dosłownie je ożywi. Ławka stworzona przez artystkę to przestrzeń mistycznego odpoczynku, wyciszenia i medytacji. Pełna dekoracji ze śmieci organicznych i odpadów ławka zwróci uwagę przechodniów, ale i będzie współgrać z naturalnym otoczeniem. Pełna dekoracyjnych grzybów robionych przez mieszkańców rozrośnie się po całej ulicy, tym samym rozprzestrzeniając energię, którą można podziwiać realizacjach artystki na Bazarze Różyckiego. Instalacja będzie czymś z ziemi, z natury – wolnym od plastiku i sztuczności. Mobilny Warsztat ARTystyczny to wakacyjny cykl spotkań z artystami, którzy przy pomocy mieszkańców stworzą instalacje artystyczne. Każde ze spotkań poprowadzi inny artysta/artystka. Zapraszamy do wspólnego tworzenia.

Również w niedzielę odbędą się warsztaty “Żyć oszczędnie, zdrowo i ekologicznie”. Bezpłatne warsztaty dla rodzin realizowane są w ramach projektu do budżetu partycypacyjnego pt. “Praga bez śmieci - kampania edukacyjna na rzecz bezodpadowej Pragi”.

Wieczorami zapraszamy na koncerty - W Oparach Absurdu zagrają w piątek - Christine & The Blue Drags!, a w sobotę Taylore Moore. Również w sobotę, w BarBazaarze, doświadczyć można będzie wyjątkowego klimatu znad Sekwany. Szykuje się muzyka na żywo, wino i zabawa, a wszystko przy akompaniamencie akordeonu Pawła Leszczyńskiego i muzyki francuskiej ulicy.

 

Źródło: Art and More

 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda