mobile
REKLAMA

Dobre rady na układy. Jak przeciwstawić się kamicy nerkowej?

Układ moczowy jest jednym z kluczowych systemów w organizmie człowieka. Dzięki niemu utrzymywana jest równowaga płynów ustrojowych, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio o niego dbać.

Artykuł sponsorowany
TAGI
Dobre rady na układy. Jak przeciwstawić się kamicy nerkowej?

Układy w organizmie

Ludzkie ciało kryje w sobie wiele elementów, ale i ważnych funkcji. Do kluczowych można zaliczyć dwa układy: płciowy i moczowy. Pierwszy z nich ma za zadanie wytworzenie komórek rozrodczych, umożliwienie zapłodnienia, jak również utrzymanie płodu przy życiu do momentu porodu. Układ moczowy natomiast składający się z nerek, pęcherza moczowego, moczowodów oraz cewki moczowej dba o ciągłe oczyszczanie organizmu. Najważniejszym z jego elementów są nerki, które w procesie filtrowania krwi pozbywają się zbędnych substancji toksycznych. O obydwa układy warto dbać, wspierając się także dostępnymi na rynku suplementami, które można znaleźć np. Wapteka .

Zapobiegać oraz leczyć

Zarówno w przypadku układu rozrodczego (płciowego), jak i układu moczowego brak odpowiedniej higieny oraz regularnych badań może doprowadzić do wielu zakażeń oraz chorób. Jednym z najczęściej dotykających schorzeń społeczeństwo polskie jest kamica nerkowa. Przeszywający ból towarzyszący choremu można złagodzić dzięki dostępnym lekom:  https://www.wapteka.pl/kamica,247.html . Warto pamiętać także o odpowiednim odżywaniu. Dieta osoby z kamicą powinna zawierać dużą ilość owoców i warzyw, zaleca się także m.in.: ryż oraz jajka, a także picie dużej ilości wody. Osoby dotknięte kamicą nerkową muszą ograniczyć dzienną dawkę soli dostarczanej do organizmu i dostarczać wapń – ok. 1 g dziennie.

Jak się badać?

Obecność kamienia nerkowego można wykryć podczas dwóch badań: USG układu moczowego oraz urografii. Pierwszym i najczęstszym objawem, który powinien zaniepokoić każdego z nas, jest mocny ból w okolicy lędźwiowej, który promieniuje w kierunku pęcherza. Na kamicę mogą wskazywać również nadmierne wzdęcia, nudności, ból lub pieczenie podczas oddawania moczu czy sporadycznie krwiomocz. W każdym takim przypadku warto zasięgnąć opinii lekarza. Jak zaznaczają specjaliści część kamieni można rozpuścić lekami. Także farmakologicznie można dbać o zapobieganie ich powstawaniu.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda