mobile
REKLAMA

Warszawskie Spotkanie Wielkanocne w Wielką Sobotę

Warszawskie Spotkanie Wielkanocne odbędzie się w sobotę w namiocie przy Dworcu Wschodnim. Na miejscu na mieszkańców i mieszkanki Warszawy będą czekać świąteczne potrawy, muzyka na żywo, rodzinne warsztaty i niespodzianki dla najmłodszych.

Informacja prasowa
TAGI
Warszawskie Spotkanie Wielkanocne w Wielką Sobotę

Święta Wielkanocne to symbol odrodzenia, zwycięstwa nad złem i zmartwychwstania. Z tej okazji życzę wszystkim mieszkańcom – zarówno tym, którzy są w Warszawie od zawsze, jak i tym, którzy zamieszkali wśród nas niedawno – pokoju. Na ukraińskiej ziemi, w polskich rodzinach, w codziennej pracy i przy świątecznych stołach – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Święta wtedy są pełne, kiedy pozwalają spotkać się z drugim człowiekiem. Zapraszamy zwłaszcza tych, którzy czują się dziś samotni, do spotkania przy wspólnym stole. Zapraszamy też rodziny z dziećmi, dla których nasi animatorzy poprowadzą ciekawe zajęcia – zachęca wiceprezydentka Aldona Machnowska-Góra. – Ostatni czas pokazał nam wszystkim, jak ulotne bywa to, co możemy „mieć”. A jak ważne i piękne jest, żeby ze sobą „być”.

Warszawskie Spotkanie Wielkanocne odbędzie się w sobotę 16 kwietnia między godziną 11.00 a 15.00 w namiocie przy Dworcu Warszawa Wschodnia (wejście od ul. Lubelskiej). W udekorowanej hali staną nakryte białymi obrusami stoły, przy których mieszkańcy będą mogli zjeść świąteczny posiłek. Złożą się na niego żurek, jajko, sałatki, ciasto, kawa i herbata.

Miasto jest przygotowane na przybycie nawet tysiąca gości. A jednocześnie przy stołach będzie mogło usiąść ok. 200 osób. Biesiadowanie uprzyjemni muzyka na żywo. Podczas spotkania będą też obecni asystenci osób z niepełnosprawnościami.

Przewidziane są ponadto rodzinne warsztaty tworzenia dekoracji z roślin i kwiatów, a także warsztaty świąteczne „Owijanie jajek włóczką”. Grupa animatorów zapewni dzieciom aktywne zajęcia plastyczne, edukacyjne i  rekreacyjne. Dzieci zostaną też obdarowane drobnymi prezentami – słodką paczką z czekoladowym zającem. Dorośli zaś dostaną niebieskie niezapominajki w doniczkach z żółtą wstążką.

fot. materiały prasowe

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda