mobile

Zwierzęta i ich miłośnicy świętowali na Podzamczu

Warszawski Dzień Zwierząt w multimedialnym Parku Fontann przyciągnął tłumy miłośników psów, kotów, królików, świnek morskich… To już była czwarta edycja tego wydarzenia.

Anna Tomasik
Zwierzęta i ich miłośnicy świętowali na Podzamczu

Minorowa aura nie odstraszyła miłośników wszelkiej maści zwierząt, którzy w sobotę licznie przybyli do multimedialnego Parku Fontann na skwerze 1 Dywizji Pancernej WP. Niektórzy z własnymi czworonogami, a niektórzy w poszukiwaniu pupila dla siebie.

Była to okazja, by skorzystać z darmowych porad weterynaryjnych, behawiorysty, a nawet psiej fryzjerki. Można też było pogłębić swoją wiedzę w zakresie żywienia zwierząt. Nie brakowało też chętnych do udziału w warsztatach komunikacji z psem za pomocą mowy ciała, jak zapobiegać pogryzieniom i jak przygotować psa do lata.

Dowiedziałam się dzisiaj, jak udzielić pierwszej pomocy mojemu psu w razie wypadku. To bardzo ważne i raczej o tym powszechnie się nie mówi, a przecież zwierzęta również chorują i mają omdlenia, ulegają nieszczęśliwym wypadkom – mówi pani Małgosia, która na Podzamcze przyszła ze swoim 4-letnim kundelkiem Kazanem.

Tego dnia skwer 1 Dywizji Pancernej WP opanowały zdecydowanie psy. Ich spora grupa dumnie spacerowała w otoczeniu opiekujących się nimi wolontariuszami ze Schroniska „Na Paluchu”. Wielu też przyszło w towarzystwie swoich właścicieli. Czworonogi wzajemnie się zaczepiały, poznawały, a nawet próbowały się wspólnie bawić. Chwilami było dość hałaśliwie, ale bez wzajemnej agresji. Jak się okazuje, czworonogi też potrafią wykazać się kulturą zachowania.

Wzrok przyciągała galeria zdjęć psów, które w Schronisku „Na Paluchu” mają najdłuższy czas czekania na „swój dom”. Ich prezentacja wraz z opowieściami przybliżającymi ich charaktery odbyła się również na głównej scenie.

Był pokaz dog frisbee, psich sztuczek… Nie brakowało też konkursów z nagrodami.

Tegoroczną edycję Warszawskiego Dnia Zwierząt, tradycyjnie, poprowadzili Marzena Rogalska i Michał Olszański, dziennikarze znani ze swej miłości do zwierząt.

 

Tekst / foto: Anna Tomasik

 

 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda