mobile
REKLAMA

Gwiazdy na premierze komedii "Łóżko pełne cudzoziemców"

Za nami premiera nowego spektaklu Teatru Capitol. W komediowej sztuce „Łóżko pełne cudzoziemców”, w reżyserii Jerzego Bończaka, grają:Daria Widawska, Anna Guzik, Radosław Pazura, Paweł Orleański, Kacper Kuszewski, Michał Meyer, Jacek Bończyk, Joanna Balasz, Waldemar Obłoza, Igor Obłoza, Wojciech Solarz, Karolina Piwosz oraz Marta Bryła. Na uroczystej premierze, która miała miejse 26 lutego pojawił się tłum gwiazd. 

mat.pras.
Gwiazdy na premierze komedii "Łóżko pełne cudzoziemców"

Łóżko pełne cudzoziemców” to najnowsza sztuka Teatru Capitol, która będzie grana nie tylko w Warszawie, ale również w całej Polsce.  Sztuka miała swoją premierę 26 lutego. Na widowni, w ten uroczysty wieczór, zasiedli między innymi:  Patricia Kazadi, Joanna Brodzik, Katarzyna Skrzynecka, Anna Korcz, Małgorzata Potocka, Joanna Racewicz, Anna Popek, Viola Arlak, Marek Kaliszuk, Monika Mrozowska, Kasia Burzyńska, Kamila Kamińska, Stanisław Banasiuk, Andrzej Deskur.
"Łózko pełne cudzoziemców" to jak określają twórcy spektaklu to przezabawny międzynarodowy zawrót głowy. 

O czym opowiada sztuka?

Ciemny, obskurny hotel, położony na francusko-niemieckiej granicy, czasy świetności ma już dawno za sobą. Strach oprzeć się o ścianę, bo można niespodziewanie trafić z wizytą do pokoju sąsiedniego gościa, a korzystanie z toalety to czarny szlak dla zawodowców, specjalizujących się w przetrwaniu w spartańskich warunkach…

Rozsypujący się przybytek prowadzi kierownik Heinz – niedoszły lekarz i bawidamek, którego nadzwyczaj wybujałe ego z pewnością uzyskałoby pięć gwiazdek, a pomaga mu Kazek – wiecznie podchmielony, przemądrzały i przekupny portier. Ten dyletancki duet robi co może, aby zamaskować fatalny stan pokoi i zadowolić hotelowych gości. Jednak poziom oferowanej przez nich obsługi jest równie fatalny, co warunki panujące w hotelu. Przez swoje  roztargnienie, dokonują podwójnej rezerwacji ostatniego wolnego pokoju w mieście. I tym sposobem sprawiają, że robi się w nim bardzo tłoczno.

W ten towarzyski galimatias trafiają dwie międzynarodowe pary, których związki sypią się niczym tynk ze ścian w tym zapuszczonym hotelu. Na ironię, do Stanleya z żoną Brendą oraz angielskiego biznesmena Johna z małżonką Helgą, dołącza seksowna Simone, przez którą goście wpadają w pułapkę pożądania. I tym oto sposobem, uruchamia się lawina intryg i kłamstw.

Zajrzyjcie z nami do wnętrza hotelowego pokoju, pełnego niedopowiedzeń i nie zawsze miłych niespodzianek. Kto wyląduje w łóżku pełnym cudzoziemców? Czy okaże się, że oprócz wnętrz starego hotelu rozpada się tutaj coś więcej? Do jakiego finału doprowadzi nieoczekiwany splot wydarzeń?

TWÓRCY

Autor: Dave Freeman

Reżyseria: Jerzy Bończak

Przekład: Elżbieta Woźniak

Scenografia: Michał Dracz

Kostiumy: Iga Sylwestrzak

Opracowanie muzyczne: Małgorzata Małaszko

Reżyser castingu: Magdalena Sowa

Asystent reżysera: Anna Modrzejewska

 

Informacje o spektaklu i rezerwacje

https://teatrcapitol.pl/spektakl/lozko-pelne-cudzoziemcow/

fot. Teatr Capitol

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda