mobile
REKLAMA

I Mistrzostwa Mazowsza w Mini Plażówce

W środę, 22 czerwca na terenie Kompleksu Basenów Letnich w Strzeniówce odbyły się I Mistrzostwa Mazowsza w Mini Plażówce Dziewcząt i Chłopców. Nie mogło zabraknąć w nich stołecznych drużyn, które w kilku kategoriach wiekowych przywiozły do Warszawy medale.

Marcin Kalicki
I Mistrzostwa Mazowsza w Mini Plażówce

Obiekt, na których walczyli młodzi adepci siatkówki wybrano nieprzypadkowo. Kompleks Basenów Letnich otwarty 19 czerwca 2021 roku oferuje poza dwoma basenami 25mx12m o głębokości 1,5m i 1,2m także: brodzik dla dzieci 10mx16m z mini-wodnym placem zabaw, dziewięcioosobowe jacuzzi oraz dwie zjeżdżalnie: pojedynczą i rodzinną. Tuż obok znajduje się boisko do piłki siatkowej oraz plażowej odmiany piłki nożnej.

W zawodach wzięło udział dwadzieścia osiem zespołów żeńskich oraz dwadzieścia trzy męskie w trzech kategoriach wiekowych: U-11, U-12 i U-13. Warszawskie zespoły z gminy Nadarzyn przywiozły osiem medali. Najwięcej wywalczyli zawodnicy KS Metro Warszawa (trzy) oraz UKS MKS MDK Warszawa (dwa). Po jednym krążku zdobyli przedstawiciele: UMKS MOS Wola Warszawa, UKS Iskra Warszawa oraz UKS Esperanto Warszawa.

Medaliści I Mistrzostw Mazowsza w Mini Plażówce:  

Chłopcy:

U-11

1. Dawid Kucharski, Antoni Baranowski, Olaf Pieśniak (UKS Dębina Nieporęt 1)

2. Igor Obrębowski, Krystian Waśniewski, Jan Jedyński (UKS Dębina Nieporęt 2)

3. Piotr Kowalski, Adam Wilk, Bogumił Szymankiewicz (UKS Dębina Nieporęt 3)

U-12

1. Michał Topór, Jan Kozerski (KS Metro Warszawa 1)

2. Albert Waldowski, Henryk Roszkowski, Mateusz Miłosek (KS Metro Warszawa 2)

3. Szymon Adamczyk, Jan Maciejewski (UKS MKS MDK Warszawa 1)

U-13

1. Adam Małecki, Jan Kudlik (KS Metro Warszawa)

2. Antoni Domański, Wojciech Dobrzelewski (UMKS MOS Wola Warszawa)

3. Mariusz Turczynowicz, Kajetan Szydłowski (UKS MKS MDK Warszawa 2)

Dziewczęta

U-11

1. Zuzanna Kozłowska, Zofia Anisiewicz (UKS Dębina Nieporęt 1)

2. Marcjanna Olek, Zofia Baranowska (UKS Dębina Nieporęt 3)

3. Wiktoria Szulczewska, Alicja Koncka, Martyna Kapusta (UKS Lesznowola 1)

U-12

1. Izabela Uilhoorn, Natalia Lewandowska (Akademia Siatkówki Tomasza Wójtowicza 2)

2. Hanna Leśniewicz, Magdalena Białek (Akademia Siatkówki Tomasz Wójtowicza 1)

3. Lena Zawada, Karolina Kozioł (UKS Iskra Warszawa)

U-13

1. Iga Tokarska, Weronika Podleśna (MUKS Krótka Mysiadło 1)

2. Maja Walendzik, Patrycja Ginalska (UKS Esperanto Warszawa)

3. Liliana Białas, Ewa Borecka (MUKS Krótka Mysiadło 2)

– Dziękujemy głównodowodzącemu Damianowi Krzemińskiemu, który po raz kolejny udowodnił, że organizuje zawody na najwyższym poziomie. Cieszymy się, że podjęliśmy współpracę. Wyrazy uznania kierujemy do Wójta Gminy Nadarzyn, pana Dariusza Zwolińskiego, który objął patronatem dzisiejszą imprezę i zaprosił nas do Strzeniówki. Turniej nie przebiegłby tak sprawnie bez sędziów, którzy rozstrzygali wszelkie spory i sprawnie prowadzili spotkania oraz sędziego głównego Leszka Papieża, przed którym tabelki, wyniki, rozpiski nie mają żadnych tajemnic. Taki sędzia główny to skarb i prawa ręka organizatora. Dziękujemy pani Beacie Dey za profesjonalną opiekę medyczną i czuwanie nad zdrowiem naszych uczestników oraz pracownikom basenów GOS Nadarzyn z panem Piotrem Plewką, kierownikiem obiektu na czele, za pomoc organizacyjną. I na końcu, jednak nie mniej ważne, kierujemy podziękowania do Marszałka Województwa Mazowieckiego, pana Adama Struzika, gdyż nasz turniej został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Dzięki temu rozgrywki mogły się odbyć w takiej formie i w takim wymiarze – mówi Dorota Papuda, Sekretarz Zarządu Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej.

Zadowolony z rozegrania w Strzeniówce zawodów był także Wójt Gminy Nadarzyn – Dariusz Zwoliński. – Mistrzostwa Mazowsza w mini piłce siatkowej plażowej rozegrane w środę na obiektach pięknie położonego Kompleksu Basenów Letnich w Strzeniówce w gminie Nadarzyn okazały się strzałem w dziesiątkę. Doskonale przygotowany turniej przez Damiana Krzemińskiego i sekcję piłki siatkowej GLKS Nadarzyn, pogoda, poziom sportowy i zaangażowanie młodych adeptów siatkówki stworzyły wspaniałą atmosferę sportowego święta. Mam nadzieję, że impreza za rok wróci do Nadarzyna, a nasza gmina stanie się dla niej swoistym domem – zaznacza włodarz Nadarzyna.

Fot. Jarosław Wiśniewski

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda