Nowoczesny bosmanat powstanie w Porcie Czerniakowskim
Rozstrzygnięty został konkurs na bosmanat w Porcie Czerniakowskim. Wyłoniony zwycięzca poza nagrodą pieniężną będzie miał możliwość wzięcia udziału w negocjacjach dotyczących realizacji projektu. A Wam jak się podoba?
Miasto chce zastąpić stary biało-niebieski budynek bosmanatu nowoczesną, szklaną bryłą z ażurowymi stalowymi elementami, która to wtopiona zostanie w okoliczną zieleń oraz betonowe nabrzeże. Nowe miejsce ma być otwarte dla mieszkańców chcących aktywnie spędzić czas na rzece. – Obserwując od lat rosnące zainteresowanie rekreacją na wodzie w Warszawie pragniemy stworzyć port na miarę stolicy. Cieszymy się z tak szerokiego zainteresowania konkursem. Mamy nadzieję, że tworzymy nowe miejsce dla wodniaków. Chcemy, by rekreacja na wodzie była dostępna dla każdego i jak najbliżej domu – mówi Magdalena Młochowska, dyrektor koordynator ds. Zielonej Warszawy. Początek budowy nowego bosmanatu zaplanowany jest najwcześniej na przyszły rok. Cała inwestycja ma zostać skończona za 3 do 5 lat.
Jednoetapowy konkurs na koncepcję architektoniczną wielofunkcyjnego budynku usługowego z bosmanatem wygrała pracownia GAB Piotr Grabowski Architekt. Sąd konkursowy przyznał także drugą i trzecią nagrodę, a także cztery wyróżnienia. Zwycięzca otrzyma 30 tysięcy złotych nagrody.
“Nagrodę przyznaje się w szczególności za czytelny układ przestrzenny budynku, który niski, pokryty zielonym dachem, w południowej części terenu ukryty jest w widokach od trasy komunikacyjnej, a w części północnej stanowi akcent wysokościowy identyfikujący miejsce lokalizacji portu. Taka koncepcja ukształtowania zabudowy umożliwia zarówno zachowanie istniejącej wartości otwartego krajobrazu doliny Wisły w tym rejonie miasta, jak i wprowadza nową wartość architektonicznej dominanty, o gabarytach stosownych do nadrzędnej roli krajobrazu przyrodniczego, eksponującej szczególną rolę terenu Portu Czerniakowskiego w ciągu bulwarów nadwiślańskich” – napisał w uzasadnieniu sąd konkursowy.
Fot. UM





![[Patronat medialny] Już w ten weekend kolejny pokaz „Wielkie Serca” w Multimedialnym Parku Fontann](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9e5c6eaf257be944d3256dd8f1c76f718d5b6359.jpeg)




















![[KONKURS Z OKAZJI DNIA DZIECKA] Wygraj zaproszenie na spektakl w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/960addf5873d043402777faa951f0dbcfa912493.jpeg)
![[KONKURS Z OKAZJI DNIA DZIECKA] Wygraj książki dla dzieci](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/7d292465d2849fbcd0e49f78eb9e80e59af9b801.jpeg)
![[KONKURS] „Smak bezwzrokowego życia” – wygraj pakiet książek Marka Kalbarczyka](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/287dc643c512d71e9ae6c1000d838cb5e6e6c4bc.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Świętuj Dzień Dziecka razem z Teatrem Capitol](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/fe5b1f7f791b85d96233824b7ffbae8ade510afc.jpeg)














