mobile
REKLAMA

Park Bródnowski staje się rajskim ogrodem. Nowe rośliny i krzewy upiększają park

Park Bródnowski zyska nowe oblicze dzięki sadzeniu roślin i krzewów. W okolicy Rzeźby Anioła i instalacji „Raj” powstaje piękny ogród kwietny, który jest już zaczyna nabierać kształtów

Jakub Bielawski
Park Bródnowski staje się rajskim ogrodem. Nowe rośliny i krzewy upiększają park

Park Bródnowski staje się coraz piękniejszy

Jak informowaliśmy już we wrześniu, w Parku Bródnowskim powstaje nowa atrakcja dla miłośników roślinności. To różanka, czyli ogród pełen różnych gatunków i odmian róż, które będą zachwycać swoim pięknem i zapachem. Różanka będzie podzielona na kilka sekcji, w których zobaczymy nie tylko róże, ale także inne rośliny ozdobne, takie jak lawendy, przywrotniki, ostnice, sosny kosodrzewiny i cisy. Wszystkie będą tworzyć spójną i harmonijną całość, zapraszającą do relaksu i podziwiania.

Nowe nasadzenia już znalazły się w parku

Efekty prac nad różanką są już widoczne gołym okiem. Na terenie przeznaczonym pod różankę, przy Rzeźbie Anioła i instalacji „Raj”, Wydział Ochrony Środowiska posadził ponad 6 tys. roślin o różnych kolorach i zapachach. Różanka będzie także łączyć się z zbiornikiem wodnym, gdzie posadzono trawy nadbrzeżne. Alejki wokół różanki będą pokryte trawą, a poszczególne sekcje będą oddzielone drewnianymi słupkami z liną.

To będzie prawdziwa uczta dla zmysłów dla odwiedzających park. Prace ogrodnicze będą trwały przez całą jesień, która jest najlepszym okresem dla prac ogrodniczych. Teraz wystarczy poczekać na wiosnę, kiedy różanka rozkwitnie w pełnej krasie.

fot.UD Targówek

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda