mobile
REKLAMA

Siatkarki MOS Wola na turnieju we Francji!

Na trzydniowy turniej do Francji udały się kadetki UMKS MOS Wola Warszawa z rocznika 2008. Jak spisały się stołeczne siatkarki podczas Tournoi Elite International U18 w Rixheim?

Marcin Kalicki
Siatkarki MOS Wola na turnieju we Francji!

Międzynarodowe zawody rozgrywane w regionie Grand Est, w departamencie Górny Ren, były doskonałą okazją dla wolskich zawodniczek do sprawdzenia się na tle rówieśniczek z Francji, Luksemburga, Włoch czy Niemiec. – Do organizacji wyjazdu na turniej byliśmy przygotowani od dłuższego czasu. Na turniej polecieliśmy dzień wcześniej samolotem. Była to dla nas nowa, ciekawa przygoda. Przez dwa dni siatkarskich zmagań mieliśmy okazję rozegrać 5 spotkań. Ostatecznie dało nam to 7 miejsce. Podczas siatkarskich zmagań zebraliśmy kolejne doświadczenie na boisku z zagranicznymi zespołami – powiedział Krzysztof Płużyczka, trener UMKS MOS Wola.

Dla warszawianek była to także okazja do poznania bliżej tego ciekawego regionu w zachodniej Europie. – Mimo, że jesteśmy dawno po sezonie, nadal korzystamy z możliwości grania w turniejach i podnoszenia umiejętności. Oprócz zmagań sportowych, pierwszego dnia mieliśmy okazję zwiedzić miasto Miluzę, która leży blisko Rixheim. Drugiego dnia wzięliśmy udział w imprezie karaoke, zorganizowaną przez gospodarza. Dla dziewczyn była to świetna okazja do zabawy w gronie rówieśników. W organizację turnieju zaangażowanych było wiele osób. Trzeba wspomnieć tu o Cyrille Sanchez, Julien Cappelaere, Martine Mathis i Bernardzie Sanchez. My osobiście musimy podziękować Martine i Bernardowi Mathis. Bardzo nam pomogli przez te trzy dni. Czujemy wdzięczność i wielki szacunek dla nich. Dostaliśmy więcej niż oczekiwaliśmy – zaznacza trener Płużyczka.

Siódme miejsce we Francji wywalczyły: Julia Drwięga, Alicja Gajewska, Michalina Grudzień, Adrianna Jankiewicz, Zuzanna Kałkowska, Małgorzata Kulka, Maria Paciorek, Marianna Pampuch, Nela Peterlik, Zuzanna Rataj, Emilia Siekierska, Barbara Szczerbińska, Julia Wilkos, Zofia Włodarska, Maria Wydmańska.

To jednak nie koniec emocji związanych z występami siatkarek UMKS MOS Wola. Na początku wakacji warszawianki wezmą udział w jeszcze jednym turnieju halowym.

/Marcin Kalicki/

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda