mobile
REKLAMA

Siatkarze Projektu powalczą o brązowe medale

Siatkarze Projektu Warszawa przegrali w Zawierciu z „Jurajskimi Rycerzami” w drugim meczu półfinałowym i zagrają o brązowe medale Mistrzostw Polski z Asseco Resovią Rzeszów.

Marcin Kalicki
Siatkarze Projektu powalczą o brązowe medale

Po przegranej w Warszawie 0:3 podopieczni trenera Piotra Grabana wyszli na mecz rewanżowy bardzo zdeterminowani i zmobilizowani, co przełożyło się również na wynik. Ostatni punkt w pierwszym secie zdobył Bartłomiej Bołądź, a stołeczny zespół wygrał go 25:22. W drugiej odsłonie warszawianie zyskali przewagę tylko na samym początku partii. Później inicjatywę przejęli gospodarze, którzy z akcji na akcję powiększali swoją przewagę, aż do samego końca. Trzeci set był wyrównany do stanu 8:8. Później serię punktów zdobył Aluron. Pod koniec partii sześciopunktowa przewaga zmalała do trzech oczek, ale na odrobienie wszystkich strat zabrakło już czasu. Czwarta część meczu należała już od początku do końca do gospodarzy. Zwycięstwo „Jurajskich Rycerzy” oznaczało awans drużyny z Zawiercia do wielkiego finału. Siatkarze Projektu natomiast powalczą o brązowe medale.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Projekt Warszawa 3:1 (22:25, 25:18, 25:22, 25:17)

Najwięcej punktów: Bartosz Kwolek (17), Mateusz Bieniek (13) – Bartłomiej Bołądź (16), Andrzej Wrona (10)

Składy:

Aluron: Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares, Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot, Luke Perry, Daniel Gąsior, Mariusz Schamlewski, Szymon Gregorowicz, Thibault Rossard, Michał Kozłowski, Michał Szalacha, Patryk Łaba.

Projekt: Artur Szalpuk, Andrzej Wrona, Bartłomiej Bołądź, Kévin Tillie, Taylor Averill, Jan Firlej, Damian Wojtaszek, Karol Borkowski, Linus Weber, Jurij Semeniuk, Igor Grobelny, Jędrzej Gruszczyński, Jakub Kowalczyk.  

Pierwszy mecz o brązowy medal rozegrany zostanie we wtorek, 23 kwietnia w Rzeszowie. Spotkanie rewanżowe siatkarze Projektu rozegrają w Warszawie w piątek, 26 kwietnia.

/Marcin Kalicki/

Fot. Projekt Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda