mobile
REKLAMA

Urodziny Pragi z Czesławem Mozilem

O młodości, emigracji, losie artysty i domu, jakim jest Praga. Czesław Śpiewa  – Solo Act z w Domu Kultury Praga stał się okazją do niezwykle emocjonalnych, intymnych, ale i zabawnych, przeplatanych śpiewem, opowieści artysty. Wszystko z okazji 370 urodzin prawobrzeżnej części miasta.

 

Andrzej Łukasiak
Urodziny Pragi z Czesławem Mozilem

W ramach trwających 370 urodzić Pragi odbył się niezwykle poruszający koncert Czesława Mozila. Piątkowy występ zgromadził dużą widownię, która doświadczyła mieszanki śpiewu, muzyki, opowieści, a także stand-upu. Wydarzenie miało miejsce w Domu Kultury Praga.

Występ zaczął się z drobnym opóźnieniem, co tylko zaostrzyło smaki widowni, która z radością powitała artystę na scenie. Czesław Mozil zabrał, zgromadzone w DK Praga osoby, w intymną i wzruszającą podróż po swoim dzieciństwie i wczesnej młodości. Widownia poznała losy rodziny artysty, która była zmuszona wyjechać na zachód.

Snute przez Mozila historie w przewrotny, ale i zabawny sposób poruszały bardzo ważne kwestie jak patriotyzm, rodzina, czy wiara. Artysta przeplatał je piosenkami i muzyką. Na występie nie zabrakło, tak lubianego przez Mozila, akordeonu.

Opowieść mówiła także o życiu w Polsce, Warszawie i właśnie Pradze, która zajęła szczeóglne miejsce w sercu artysty. W czasie występu stwierdził, że nie wyobraża sobie, by mógł mieszkać gdzie indziej.

Zebrani doświadczyli całej palety uczuć. Czesław na zmianę wzruszał, skłaniał do refleksji i bawił. Często do łez. Na koniec został nagrodzony gromkimi brawami. Występ stał się okazją do przekazania dużej kwoty pieniędzy na pomoc fundacji.

Mozil poprosił zgromadzonych o wsparcie kolejnej inicjatywy, której stara się pomóc. Apel spotkał się z entuzjastyczną odpowiedzią i do specjalnej skrzynki trafiło wiele pieniędzy.

Mieszkający na Pradze Czesław Mozil jest znany ze swojej działalności charytatywnej i społecznej, również na rzecz prawobrzeżnej części miasta.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda