mobile
REKLAMA

Warszawa otwiera nowy dom opieki dla seniorów

W Warszawie powstał nowy dom opieki medycznej dla seniorów, który zapewni blisko 200 miejsc dla osób w podeszłym wieku, przewlekle chorych. Prezydent Rafał Trzaskowski otworzył placówkę przy ul. Mehoffera na Białołęce, która kosztowała blisko 52 mln zł. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci już na początku przyszłego tygodnia

Jakub Bielawski
Warszawa otwiera nowy dom opieki dla seniorów

Z troską o starszych Warszawiaków

Nowy obiekt jest nowoczesny i komfortowy, z pokojami jedno- i dwuosobowymi z łazienkami, salą rehabilitacyjną, strefą wypoczynku, salami terapii zajęciowej i apteką. Budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i posiada ogród z mini tężnią solankową i taras na dachu. W placówce seniorzy będą otoczeni całodobową opieką wykwalifikowanego personelu.

Prezydent Trzaskowski podkreślił, że miasto systematycznie zwiększa liczbę miejsc, gdzie zapewnia seniorom opiekę medyczną na najwyższym poziomie. - Co najważniejsze, pierwsi pacjenci zostaną przyjęci już w najbliższy poniedziałek, 13 listopada. W placówce przy ul. Mehoffera seniorzy będą mieli zapewnioną opiekę pielęgniarską i medyczną, w tym m.in. lekarzy internistów, geriatrów, neurologów, rehabilitantów, opiekunów medycznych oraz wsparcie psychologów, logopedów i terapeutów zajęciowych – dodaje prezydent Rafał Trzaskowski.

Przypomniał także, że w marcu 2021 r. Warszawa otworzyła inny dom długoterminowej opieki dla 170 seniorów, który również działa na terenie Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego (SCOL). Obecnie SCOL posiada ponad 800 miejsc opieki długoterminowej w trzech lokalizacjach w Warszawie.

Inwestycja w nowy dom opieki została sfinansowana z budżetu miasta i wsparcia Sejmiku Województwa Mazowieckiego. W otwarciu placówki uczestniczyli również wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy Magdalena Roguska i wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk. Oboje podkreślali znaczenie takich inwestycji dla poprawy jakości życia seniorów i przewlekle chorych.

- To inwestycja bardzo ważna dla Warszawy, ale również całego województwa mazowieckiego ponieważ wpływa na poprawę komfortu życia naszych mieszkańców. Dlatego bardzo się cieszę, że wsparliśmy ten projekt finansowo kwotą 7,6 mln zł – mówi Wiesław Raboszuk, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda