mobile

31. Bieg Niepodległości - idziemy po rekord!

31. Bieg Niepodległości, największe w tym roku sportowe świętowanie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności, zbliża się wielkimi krokami. W ostatnim wydarzeniu z cyklu Warszawskiej Triady „Zabiegaj o pamięć” weźmie udział aż 22 tysiące uczestników.

Informacja prasowa
TAGI
31. Bieg Niepodległości - idziemy po rekord!

Bieg Niepodległości to ostatnie i największe wydarzenie cyklu Warszawskie Triady „Zabiegaj o pamięć”. Zapowiada się na najliczniejszy z biegów ulicznych w Polsce w tym roku i na największą imprezą sportową w historii stolicy pod względem liczby uczestników. W biegu weźmie udział aż 22 tysiące osób, które chcą upamiętnić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada, równo o godz. 11.11, uczestnicy wyruszą na 10-kilometrową trasę. Zawodnicy założą białe i czerwone koszulki, dzięki czemu ustawiając się na starcie w dwóch kolumnach stworzą najdłuższą narodową flagę.

W tym roku zmieniono lokalizację biura zawodów - po raz pierwszy ma ono siedzibę w CH Westfield Arkadia (al. Jana Pawła II 82), podobnie jak strefa depozytów, w pobliżu miejsca startu. Dodatkowo, aby zachęcić do zmagań w całym cyklu "Zabiegaj o Pamięć", stworzono klasyfikację generalną trzech biegów i przygotowano specjalny, trójdzielny medal, tworzący kształt granic Polski i Warszawy. Mogą go zdobyć wszyscy, którzy przekroczyli metę każdej z trzech, nawiązujących do historii Polski biegowych imprez w stolicy.

Trasa biegu

Jak co roku zawodnicy wystartują u zbiegu ulicy Stawki oraz al. Jana Pawła II o symbolicznej godzinie 11.11. Kilka minut wcześniej na trasę wyruszą zawodnicy poruszający się na wózkach aktywnych oraz z napędem pośrednim, a na końcu linię startu przekroczą zawodnicy nordic walking. Trasa biegu, podobnie jak w poprzednich latach, została poprowadzona al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi i ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości. Biegacze oraz zawodnicy na wózkach zawrócą w prawo na wysokości ul. Rakowieckiej, a zawodnicy nordic walking, którzy mają do pokonania krótszą trasę (6,5 kilometra), na wysokości ul. Koszykowej.

Oprócz dziesięciokilometrowego biegu głównego przygotowano specjalną atrakcję dla młodych sportowców z roczników 2005-2009, którzy pobiegną w „Mili dla niepodległej” na dystansie 1918 metrów. Limit uczestników w tej rywalizacji wynosi 1000 osób.

Odbiór pakietów startowych

Opłacony pakiet można odebrać do 9 listopada w biurze zawodów. Uwaga! W dniu biegu, 11 listopada, pakiety startowe wydawane będą wyłącznie dla zawodników spoza Warszawy. W pakiecie uczestnicy znajdą numer startowy i pamiątkową koszulkę. Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, napój i posiłek regeneracyjny. Szczegółowe informacje są tutaj oraz na portalu Facebook.

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

W dniu biegu, czyli 11 listopada, uczestnicy 31. Biegu Niepodległości mogą bezpłatnie przemieszczać się komunikacją miejską w Warszawie (w obrębie pierwszej strefy biletowej) za okazaniem numeru startowego.

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda