mobile
REKLAMA

Cinemaforum 2016 - Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych

Cinemaforum – Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych to jeden z najważniejszych festiwali młodego kina w Polsce. Co roku daje możliwość zaprezentowania kilkudziesięciu najlepszych filmów fabularnych (także animacji), jakie powstały w kraju i za granicą, a ich twórcy mają niepowtarzalną szansę do skonfrontowania swojej twórczości zarówno z fachowym jury, jak i innymi autorami oraz żywiołową publicznością.

TAGI
Cinemaforum 2016 -  Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych

Fot: cinemaforum.pl

Definicja „niezależności” w przypadku festiwalu traktowana jest dosyć szeroko – w konkursie prezentowane są zarówno etiudy studenckie, profesjonalne filmy pełnometrażowe, jak i produkcje całkowicie amatorskie.

Wyjątkowa, 15. edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 9-13 listopada w Kinoteka PKiN oraz w Kino Elektronik w Warszawie. Wstęp na wydarzenie będzie, jak co roku, bezpłatny.
Projekcje międzynarodowego Konkursu Głównego będą miały miejsce w Kinotece 11 i 12 listopada. W konkursie zaprezentowane zostaną starannie wyselekcjonowane filmy, które w fabularnej formie pokazują kawałek świata, z którego pochodzącą.

Hasłem tegorocznego festiwalu będą: KRÓTKIE PODRÓŻE. 
Filmy prezentowane w konkursie głównym trwają zazwyczaj około kilkunastu minut. To aż nadto, żeby zaintrygować, a stanowczo za krótko, aby znudzić. Zapraszamy więc do krótkich podróży dookoła świata. W czasach wielkiej popularności seriali, na wiele dni przykuwających nas do ekranów proponujemy dla odmiany coś przeciwnego, coś co lepiej opisują takie hasła jak: krótkie podróże i niezobowiązujące relacje.
Wyrusz z nami!

Szczegółowy PROGRAM festiwalu znajdziesz na stronie wydarzenia - link poniżej.

Link do wydarzenia (źródło)

 

Źródło: cinemaforum

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda