mobile
REKLAMA

Ferie w Warszawie

Dobra wiadomość dla wszystkich warszawskich uczniów. Dzisiaj jest ostatnie dzień szkoły. Od poniedziałku 13 lutego rozpoczyna się zimowa przerwa szkolna. Ferie potrwają do 26 lutego. Podpowiadamy jak je spędzić w Warszawie.

TAGI
Ferie w Warszawie

Program Zima w Mieście od wielu lat organizowany jest przez m.st. Warszawa i skierowany do uczniów warszawskich placówek oświatowych, którzy nie wyjeżdżają z miasta na zimowy wypoczynek. Szkoły podczas ferii organizują bezpłatne zajęcia dla wszystkich zapisanych na Zimę w Mieście. Zajęcia organizowane są w placówkach, ale uczestnicy akcji mogą brać udział w wycieczkach organizowanych przez szkoły, np. do kin czy muzeów. Koszt, który ponoszą opiekunowie to 7 zł dziennie za dwa posiłki, w tym jeden ciepły.

Warto dodać, że w organizację zimowego wypoczynku zaangażowane są nie tylko szkoły ale też stołeczne biblioteki, ośrodki sportowe i domy kultury. W ramach zajęć można doskonalić swoje umiejętności plastyczne, muzyczne, jazdy na  łyżwach czy pływackie. I tak, np. na Pradze Północ, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 59 przy ul. Radzymińskiej 50 zaprasza do bibliotecznej strefy relaksu na gry planszowe, komputerowe, kolorowanie i rysowanie, a także korzystanie z Internetu. Na zajęcia teatralne na Bielanach zaprasza Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Gwizdak przy ul.Andersena 4.  Na Zimę w Mieście w Muzeum Fryderyka Chopina zaprasza Muzeum przy ul. Okólnik 1 (pałac Ostrogskich) na Śródmieściu. Na warsztaty fotograficzne „Świat i my w obiektywie” zaprasza Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Szegedyńskiej 9a. Na warsztaty rzeźbiarskie zaprasza na Ursynowie Dom Kultury „Imielin” przy ul. Dereniowej 6. Zespół Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej - Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Brożka 1a na Woli zaprasza na Rok 2017 Rokiem Wisły.

Pełna lista dostępna jest pod linkiem: http://www.zima.warszawa.pl/zima,2.html?locale=pl_PL
 

Andrzej Sitko

fot.pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda