mobile

Festiwal sportów sylwetkowych

Nie lada atrakcję mieli miłośnicy sportów sylwetkowych. W CRS Bielany od 21 do 23 lutego odbywała się jedna z największych tegorocznych imprez. Wzięło w niej udział ponad 700 zawodników.

Redakcja
TAGI
Festiwal sportów sylwetkowych

Uczestnikami Festiwalu Sportów Sylwetkowych, byli zawodnicy trenujący kulturystykę oraz fitness. Wystartowali debiutanci, ale także zawodnicy z dużym dorobkiem sportowym. Między innymi odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa w Sportach Sylwetkowych. Zobaczyliśmy konkurs o awans do ligi zawodowej IFBB Professional League oraz kwalifikacje do reprezentacji Polski na pierwsze Mistrzostwa Świata Federacji NPC & IFBB Professional League w Atlancie w 2020 roku.

- To największa impreza, jaka kiedykolwiek odbyła się w Polsce – podkreślił Robert Banasiuk ubiegłoroczny mistrz świata w kulturystyce, a zarazem pracownik CRS Bielany. – We wszystkich czterech mistrzostwach mogli brać udział zawodnicy każdej z federacji oraz zawodnicy wcześniej nie startujący.

Patronat nad Festiwalem sprawował Burmistrz Dzielnicy Bielany. Zainteresowanie imprezą okazało się tak duże, że na kilka dni przed jej rozpoczęciem wszystkie miejsca zostały już zarezerwowane.

Zawody były sędziowane przez certyfikowanych sędziów z USA i Europy. Dla każdego z zawodników przewidziano specjalnie zaprojektowane na mistrzostwa pamiątkowe medale. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali ponadto statuetki i nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów Festiwalu. Według informacji otrzymanych od wielokrotnego mistrza Polski oraz trzykrotnego mistrza Świata w kulturystyce, a zarazem organizatora zawodów Roberta Piotrkowicza powołania do kadry otrzymało też 21 najlepszych zawodników we wszystkich rozgrywanych kategoriach wagowych i wzrostowych.

- To była niezwykle interesująca impreza – podsumował burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk. – W ciągu trzech dni trwania Festiwalu nie zabrakło atrakcji, a na oglądających czekało mnóstwo sportowych emocji.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda