mobile

Kamperem po Europie – o podróżach blogerów Wyrypy

Dnia 22. Stycznia odbyło się spotkanie z Anną Marią Siwińską, Aleksandrem Suchanowskim, Jakubem Siwińskim oraz Małgorzatą Zielińską – zwariowaną rodziną, która tworzy blog Wyrypy o podróżach swoim kamperem Bobkiem.

Julia Ciećwierska
Kamperem po Europie – o podróżach blogerów Wyrypy

„Właśnie wyrypa, a nie wycieczka. Na wycieczce wiadomo z góry: tędy, siędy, o tej godzinie wymarsz, a o tamtej nocleg. Urok wyrypy polega na tym, że wiesz tylko jedno: skąd wychodzisz i dokąd chcesz dotrzeć. Czy cel osiągniesz, gdzie będziesz nocował i na którym boku - o tym dowiesz się później, gdy wrócisz do domu.” – pisze na fanpage’u bloga. Te słowa świetnie opisują sposób zwiedzania rodziny. Od 2007 roku jeżdżą odziedziczonym kamperem.  Kapitanem załogi jest „Siwa” czyli Anna Maria Siwińska, która jest dziennikarką, blogerką i specjalistką od social mediów. Towarzyszy jej Aleksander Suchanowski -  architekt, pilot paralotni, autor pierwszego w Polsce podręcznika paralotniarstwa i speleolog (SDG Dąbrowa Górnicza), Jakub Siwiński „Bysiek” - ambitny wspinacz sportowy i aktywny górski i syn Anny oraz Małgorzata Zielińska - animatorka pracy z młodzieżą, artystyczna część ekipy.

Podczas spotkania poznaliśmy pierwsze wyprawy „Pani starszej” z córką Anną, historię wielu wypraw m.in. zdobycie wszystkich latarni w Polsce, jak się żyje w kamperze, usłyszeliśmy wiele cennych myśli, jak „Pierwszy milion trzeba ukraść, a pierwszego kampera odziedziczyć”.  Widać było zainspirowanie widowni, która zadała wiele pytań. Rodzina dalej zamierza podróżować i mają bardzo ambitne plany.

Źródła: Wyrypy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda