mobile
REKLAMA

Nagroda Literacka Warszawy

To już 17. edycja Nagrody Literackiej Warszawy. Ulubione książki lub ostatnio wydane mogą być już zgłaszane w pięciu kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca, książka o tematyce warszawskiej, komiks i powieść graficzna

Patrycja Parzych
Nagroda Literacka Warszawy

Czytelnicy, przedstawiciele księgarni, wydawnictw, bibliotek mogą zgłaszać propozycje publikacji, spośród których jury nominuje, a następnie wybiera laureatki i laureatów. Zgłoszenia można składać przez specjalny formularz, będą one przyjmowane do końca stycznia. 

Nagrody Warszawy

Nagroda Literacka Warszawy jest przyznawana w kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca, książka o tematyce warszawskiej oraz komiks i powieść graficzna. Jury konkursu decyduje również o tym, do kogo trafi  tytuł warszawskiego twórcy lub warszawskiej twórczyni przyznawany za całokształt twórczości.

Skład jury

Jury Nagrody Literackiej będzie się składać z takich osób jak: Justyna Sobolewska (przewodnicząca), Maciej Jakubowiak (sekretarz), Jarosław Klejnocki, Anna Kramek-Klicka, Piotr Sadzik, Agnieszka Sowińska i Karolina Szymaniak. 

Organizator i sponsorzy

Organizatorem i fundatorem nagród pieniężnych jest Warszawa. Wydarzenia są wspierane przez portale czytelnicze Lubimyczytać.pl i Booklips.pl (patroni medialni) oraz internetowy magazyn kulturalny Dwutygodnik.com, który ponownie został partnerem projektu.  

Więcej informacji znajduje się na stronie kultura.um.warszawa.pl.

fot. LubimyCzytać

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda