mobile
REKLAMA

Poparcie radnych dla rozwoju Portu Lotniczego Warszawa-Modlin

Port Lotniczy w Modlinie ma szansą stać się jednym z najważniejszych lotnisk w Polsce. Aby tak się stało potrzebne są niezbędne inwestycje – rozbudowa terminala, modernizacja pasów startowych oraz budowy linii kolejowej. Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego zwracają się z apelem o wsparcie tych działań ze strony rządu i Ministerstwa Infrastruktury.

Informacja prasowa/ fot. wikiepdia, Hubert Śmietanka
Poparcie radnych dla rozwoju Portu Lotniczego Warszawa-Modlin

Port Lotniczy w Modlinie od początku swojej działalności stale zwiększa swój udział w rynku lotniczym w Polsce. Jako piąte lotnisko w Polsce pod względem liczby przewiezionych pasażerów jest ważnym elementem transportu lotniczego. Na najbliższym posiedzeniu Sejmik Województwa Mazowieckiego zajmie się sytuacją Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

– Chodzi przede wszystkim o dalszy rozwój tego lotniska. Do tego niezbędne są nowe inwestycje i rozbudowa terminala oraz modernizacja płyty lotniska – mówi Krzysztof Strzałkowski, wiceprzewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Niezwykle istotna jest również budowa odcinka linii kolejowej od stacji Modlin do Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Tymczasem plany samorządu torpedowane są przez jednego ze wspólników – Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. Bez tych inwestycji rozwój lotniska nie będzie możliwy, dlatego radni zwrócą się do Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Infrastruktury z apelem o wsparcie niezbędnych inwestycji, które będą służyły dalszemu rozwojowi lotniska w Modlinie.

– Przy wydawania publicznych pieniędzy trzeba kierować się rozsądkiem, a nie polityką. Już wiemy, że budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego w pobliskim Baranowie będzie wymagała wykupów olbrzymiej ilości gruntów i wywłaszczenia 2500 mieszkańców. Budzi to duże wątpliwości i sprzeciw, a mieszkańcy wypowiedzą się w referendum. Z kolei wokół tego lotniska w Modlinie jest bardzo duża rezerwa terenu, która należy do skarbu państwa. Nie ma potrzeby wypłaty odszkodowań, ani wywłaszczeń. To tutaj mogłoby funkcjonować duże i nowoczesne lotnisko – podkreśla radny Strzałkowski.

Fot. By Hubert Śmietanka - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20277089

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda