mobile
REKLAMA

Ruszyła budowa nowego kompleksu szkolnego w Ursusie

Z początkiem marca br. rozpoczęła się budowa nowej szkoły podstawowej przy ul. Dzieci Warszawy 42 w Ursusie. To największa w dzielnicy inwestycja oświatowa od lat, której wartość szacowana jest na 32 mln zł. Placówka dla 850 uczniów zostanie wyposażona w rozbudowaną bazę sportową.


 

U.D.Ursus
TAGI
Ruszyła budowa nowego kompleksu szkolnego w Ursusie

Na terenie inwestycji realizowanej w systemie „projektuj i buduj” powstaną dwie sale gimnastyczne, trzy boiska sportowe oraz dwa place zabaw. Oddanie do użytku placówki planowane jest na II połowę 2018 roku.

- To pierwsza szkoła podstawowa dedykowana mieszkańcom Osiedla Skorosze. Będzie to nowoczesna, przestronna placówka, która pozwoli zmniejszyć zmianowość w szkołach południowej części dzielnicy. To nie koniec dobrych wiadomości dla mieszkańców osiedla. Jeszcze w tym roku dzielnica stanie się właścicielem 2 ha działki, także z przeznaczeniem na cele oświatowe w rejonie Skoroszy, gdzie w przyszłości powstanie kolejny kompleks edukacyjny – Urszula Kierzkowska burmistrz Ursusa.

Nowy kompleks szkolny powstaje w sąsiedztwie funkcjonującego Zespołu Szkół nr 42, na tej samej działce. Projektowany budynek stanowi zwartą bryłę o wysokości dwóch kondygnacji w części szkolonej oraz jednej kondygnacji w części mieszczącej hale sportowe. Serce budynku stanowi dwupoziomowy, przestrzenny hol główny, otwierający się na centralny dziedziniec wewnętrzny, wokół którego zostaną zorganizowane główne funkcje obiektu. Bezpośrednio z holu dostępne będą szatnie, częściowo doświetlone naturalnym światłem. Niewątpliwie największa atrakcja budynku to dwupoziomowe patio - doskonałe miejsce do wspólnego spędzania wolnego czasu i nawiązywania przyjaźni. Dolne patio to prostokątny, duży, dobrze doświetlony dziedziniec wewnętrzny, gdzie na powierzchni bezpiecznej powstanie plac zabaw. Drugie, tzw. małe patio przeznaczone dla dzieci młodszych z bezpośrednim dostępem do dwóch świetlic powstanie na pierwszym piętrze.

Atutem powstającej placówki jest rozbudowana infrastruktura sportowa. Zaprojektowano dwie sale gimnastyczne przylegające do siebie - jedna na użytek szkoły podstawowej, druga na użytek zespołu szkół ponadpodstawowych. Taki układ umożliwi ekonomiczną dystrybucję mediów w budynku, komfort użytkowy dla nauczycieli i uczniów, a także zmniejszy w przyszłości koszty eksploatacji i konserwacji obiektu. Na terenie zewnętrznym powstaną trzy boiska sportowe, w tym jedno pełnowymiarowe z bieżnią lekkoatletyczną.

W nowej placówce zaplanowano także instalacje proekologiczne w postaci paneli słonecznych, które wspomogą ogrzewanie wody na użytek szkolny oraz system odzyskiwania wody szarej, który pozwoli zaoszczędzić zużycie wody wodociągowej.

Szkoła będzie w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, pomieści łącznie 42 sale lekcyjne, 6 sal do zajęć indywidualnych, bibliotekę z czytelnią, gabinet lekarski, wspomniane patio górne i dolne oraz wszelkie potrzebne pomieszczenia gospodarcze, sanitarne, administracyjne oraz zaplecze cateringowe ze stołówką. Powierzchnia użytkowa obiektu to 9 320 mkw. Teren zewnętrzny placówki wzbogaci się o ok. 50 miejsc parkingowych, ok. 70 stojaków na rowery oraz nowe nasadzenia zieleni.

Inwestor: Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

Wykonawca inwestycji: firma SKANSKA S.A.

Projekt: Piotr Bujnowski – Architekci z Zespołem

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda