mobile
REKLAMA

Sala Doświadczania Świata w żłobku integracyjnym - gotowa

Od piątku, 28 października, dzieci, rodzice i podopieczni innych placówek korzystają z Sali Doświadczania Świata, w której dzięki specjalistycznemu sprzętowi można poznawać otoczenie wszystkimi zmysłami. Sala powstała w ramach budżetu partycypacyjnego w żłobku integracyjnym przy ul. Nowogrodzkiej 75.

TAGI
Sala Doświadczania Świata w żłobku integracyjnym - gotowa

Fot: materiały prasowe 

Od 2014 roku mieszkańcy poprzez budżet partycypacyjny decydują o tym, na co są wydawane środki z kasy miasta. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców powstała właśnie ta sala. To ważny projekt nie tylko dla dzieci i rodziców z tego żłobka, ale także dla innych osób – mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy podczas wizyty w placówce. Na ten projekt w drugiej edycji budżetu partycypacyjnego głosowało ponad 900 mieszkańców.

 

Sala Doświadczania Świata

Sala jest miejscem wielozmysłowej terapii dzieci, młodzieży i dorosłych - z dysfunkcjami, niepełnosprawnością, jak również osób zdrowych. Dzięki takiej terapii osoby z niej korzystające na nowo postrzegają świat, bardziej spontanicznie i osobiście. Ta sala to świat przeżyć, w którym osoba czuje się dobrze, ma swobodę i możliwość wyboru bodźców oraz czasu koncentrowania się na nich. Umożliwia poznawanie poprzez patrzenie, słuchanie, dotykanie, wąchanie i smakowanie – czyli tworzenie globalnego, wielozmysłowego obrazu danego pojęcia. Dzięki temu dostarczane do układu nerwowego informacje wpływają bardzo pozytywnie na pamięć, koncentrację, naukę, a przede wszystkim na chęć podejmowania aktywności i wszelkich działań. Z sali będą korzystać nie tylko dzieci z niepełnosprawnościami i inne wymagające terapii z tego żłobka, ale również z domu dziecka, pobliskiego przedszkola oraz dorośli ze Środowiskowego Domu Samopomocy. Koszt projektu to 48 737,00 zł.

 

Żłobek integracyjny przy ul. Nowogrodzkiej 75

Żłobek powstał w 2012 roku. Na początku był to miniżłobek integracyjny. Potem, w 2013 roku, po adaptacji kolejnego piętra, został przekształcony w samodzielny żłobek integracyjny. W żłobku są sale do zajęć rehabilitacyjnych dla dzieci ze specjalnymi potrzebami. Oprócz opiekunów dodatkowo opiekę nad dziećmi sprawują specjaliści: psycholog, logopeda i fizjoterapeuta, których podstawowym zadaniem jest wspieranie rodziców w procesie wychowania dzieci niepełnosprawnych, wspomaganie i stymulowanie rozwoju oraz wyrównywanie dysharmonii rozwojowych u dzieci ze specjalnymi potrzebami. Grupy w żłobku są kameralne, bo liczące 16-17 dzieci w grupach starszych oraz 9 dzieci w grupie najmłodszej (od 20 tygodnia). Łącznie w żłobku są 93 miejsca.

 

 

Źródło: Urząd m.st. Warszawy

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda