mobile

Spotkanie dotyczące nowych granic Warszawy

W środę, 8 lutego o godzinie 18.00 Urząd Miasta zaprasza mieszkańców na spotkanie, podczas którego przedstawione zostaną podstawowe założenia poselskiego projektu ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy.

Spotkanie dotyczące nowych granic Warszawy

W spotkaniu wezmą udział: zastępcy Prezydent m.st. Warszawy - Renata Kaznowska i Michał Andrzej Olszewski oraz sekretarz Miasta - Marcin Wojdat. Informacje o kolejnych spotkaniach zostaną umieszczone na stronie www.um.warszawa.pl. Wydarzenie będzie transmitowane oraz tłumaczone na język migowy. Zapewniona zostanie również pętla indukcyjna.

W poniedziałek, 6 lutego na nadzwyczajnej sesji radni Warszawy podjęli uchwałę o przeprowadzeniu referendum gminnego dotyczącego zmiany ustroju Warszawy. Referendum planowane jest 26 marca br. i związane jest z poselskim projektem ustawy o zmianie ustroju stolicy. Pytanie w referendum będzie brzmiało: „Czy jest Pan/Pani za zmianą granic Miasta Stołecznego Warszawy poprzez dołączenie kilkudziesięciu sąsiednich gmin?”. Pod pytaniem umieszczone będą dwa warianty odpowiedzi: „TAK”/„NIE”.

- To mieszkańcy powinni decydować o zmianach, które bezpośrednio dotykają ich życia. Zaproponowany bez jakichkolwiek konsultacji projekt ustawy o połączeniu 33 gmin w negatywny sposób wpłynie na ich codzienne życie. Środowe spotkanie będzie pierwszym z całego cyklu dyskusji na temat projektu o ustroju m.st. Warszawy. – mówi Michał Olszewski, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Spotkanie odbędzie się w Teatrze Powszechnym, ul. Jana Zamoyskiego 20 o godzinie 18:00.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda