mobile
REKLAMA

Trwa budowa boiska piłkarskiego w Kolejówce

Co się dzieje na budowie boiska do piłki nożnej na terenie „Kolejówki”? Informujemy, że trwają intensywne prace i widać postępy. Na tym terenie operuje ciężki sprzęt, przygotowywane jest podłoże pod nową nawierzchnię boiska. Trwa oczekiwanie na pozwolenie wycinki kilku drzew, co jest niezbędne do przeprowadzenia kolejnych etapów inwestycji

Redakcja
Trwa budowa boiska piłkarskiego w Kolejówce

Przypominamy, że 20 stycznia 2023 r. została podpisana umowa na modernizację boiska piłkarskiego na terenie Zespołu Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka" przy ul. Szczęśliwickiej 56. Inwestorem jest dzielnica Ochota. Wykonawcą boiska jest firma ZIEL- BUD. Koszt tej inwestycji to 4 550 328,08 PLN. Przewidziany termin zakończenia prac – 6 miesięcy od momentu wprowadzenia na teren budowy. Umowę ze strony dzielnicy Ochota podpisali Burmistrz Dorota Stegienka i Zastępca Burmistrza Grzegorz Wysocki. Ze strony firmy ZIELBUD – prezes Wojciech Rukat.

Burmistrz Dorota Stegienka powiedziała zaraz po podpisaniu umowy: „Cieszę się bardzo, że ta umowa została podpisana. Modernizacja boiska w Kolejówce to jedna z najbardziej oczekiwanych od lat inwestycji. A wiadomo, że Ochota sportem stoi”.

Warto wspomnieć o szczegółach technicznych, wynikających z opracowanego wcześniej projektu . Przedmiotem inwestycji jest budowa płyty boiska o nawierzchni z trawy syntetycznej, budowa utwardzenia terenu wykonana z kostki betonowej, budowa ogrodzeń i piłkochwytów, budowa instalacji elektroenergetycznej, budowa systemu nagłośnienia, budowa kanalizacji deszczowej, budowa kanalizacji sanitarnej, budowa kanalizacji drenażowej, budowa kanalizacji ogólnospławnej, przebudowa przyłącza wodociągowego, budowa zbiorników prefabrykowanych, szczelnych o pojemności do 10 metrów sześciennych.

Jakie boisko

Zaprojektowane boisko ma mieć wymiary 100 m x 55 m. I to jest bardzo ważne. Ochota pozyska pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej. Nawierzchnia z trawy syntetycznej będzie wykonana z dwóch rodzajów włókien – włókna polietylenowego monofilowego oraz włókna polietylenowego fibrylowanego, co powinno zapewnić odpowiednią jakość boisku.

W projekcie inwestycji przewidziano również dwie wiaty stadionowe mobilne z trzynastoma miejscami siedzącymi dla piłkarzy rezerwowych, które będą zlokalizowane symetrycznie do linii środkowej boiska w odległości 15 metrów. – Dodatkowo, przewidziano też wiatę stadionową przeznaczoną dla pomocy medycznej (z trzema miejscami siedzącymi).

Rzecz jasna, - na takim obiekcie nie może tez zabraknąć nowoczesnego oświetlenia. Zostaną zastosowane stalowe maszty oświetleniowe , ocynkowane, o wysokości 12 metrów, posadowione na betonowych fundamentach. Na każdym maszcie znajdzie się 5 naświetlaczy LED o mocy 300W. Tak to wygląda, w skrócie, od strony technicznej.

Co w kolejnych etapach?

Zawarta umowa dotyczy tylko modernizacji boiska. - To jest pierwszy etap prac. W kolejnym etapie przewidziane są prace związane z budową budynków: sędziowskiego oraz zaplecza szatniowo-sanitarnego dla zawodników wraz z trybunami i infrastrukturą techniczną. Termin rozpoczęcia drugiego etapu jest uzależniony od pozyskania środków finansowych na ten cel, o czym będziemy informować.

Nie pozostaje nic innego jak liczyć na dobrą pogodę, co umożliwi budowę boiska bez poślizgu czasowego. I będziemy mieć na Ochocie profesjonalny, zgodny z normami Polskiego Związku Piłki Nożnej, obiekt sportowy.

Warto wspomnieć, że inwestycja nie podoba się mieszkańcom nowopowstałego w sąsiedztwie osiedla oraz aktywistom miejskim spod szyldu „Ochocianie”. Można zrozumieć osoby, które mieszkają w sąsiedztwie boiska, obawiające się zwiększenia liczby jego użytkowników, hałasu, ale warto jednak inwestować w sport.

fot.UDO

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda