mobile
REKLAMA

Warszawskie święto wolontariatu

5 grudnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W poniedziałek, podczas uroczystej gali, celebrowano święto warszawskich ochotniczek i ochotników. W wydarzeniu wzięli udział wolontariusze i wolontariuszki z całej stolicy.

Informacja prasowa
Warszawskie święto wolontariatu

- Już ponad 200 warszawskich instytucji miejskich angażuje wolontariuszy w swoje działania. Ochotnicy i ochotniczki wspierają m.in. domy kultury, muzea, ośrodki pomocy społecznej, biblioteki czy Miejski Ogród Zoologiczny. Działają też na rzecz organizacji pozarządowych - ich zaangażowanie jest fundamentalne dla wielu fundacji i stowarzyszeń. Bez wolontariuszy i wolontariuszek organizacje nie byłyby takie same. Bez wolontariuszy i wolontariuszek Warszawa nie byłaby taka sama – mówił w swoim wystąpieniu do uczestników Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Co czwarty warszawiak wolontariuszem

Każdego dnia w Warszawie tysiące osób wspiera non profit działalność miejskich instytucji. Ich energia i zaangażowanie pozwalają wspierać rozwój życia społecznego Warszawy oraz realizować niezliczone projekty i wydarzenia.

- Jak wiemy, w roku 2022 mobilizacja wolontariuszy była ponadprzeciętna, co niezwykle nas cieszy. Cieszy również fakt, że nadal obserwujemy wśród mieszkańców Warszawy ogromne zainteresowanie działalnością społeczną. W 2023 roku co czwarty warszawiak zaangażował się w wolontariat! Składam Wam najlepsze życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza – przekazała Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego. 

Dziękuję to za mało

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja, aby w szczególny sposób podziękować ochotniczkom i ochotnikom. Miasto Stołeczne Warszawa zorganizowało w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” Warszawską Galę Wolontariatu. Celem wydarzenia było wyróżnienie mieszkańców Warszawy za ich zaangażowanie w działalność społeczną. Tegoroczną edycję poprowadziła społeczniczka, aktorka warszawskiego teatru TR Aleksandra Popławska. Ponadto w akcji wzięli udział Jakub Wygnański, prezes Fundacji Stocznia; Dr Ewa Jarczewska – Gerc, psycholożka oraz znany z zaangażowania w szeroko rozumianą dobroczynność, aktor Marcin Dorociński. 

Rozwój kompetencji

Organizacja gali to część projektu „Ochotnicy warszawscy”, w ramach którego stołeczny samorząd już od 2016 r. realizuje działania rozwijające wolontariat w Warszawie we współpracy z instytucjami i organizacjami pozarządowymi. Jego głównym celem jest zwiększanie zaangażowania w wolontariat w Warszawie, podnoszenie kompetencji oraz tworzenie warunków do rozwoju i wsparcie wolontariuszy. Dodatkowo projekt oferuje szkolenia, warsztaty, spotkania, debaty i wizyty studyjne dla organizatorów wolontariatu w Warszawie.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda