mobile

Warszawskie wakacje kulturalne na półmetku

Spektakle, koncerty, seanse filmowe w plenerze, wystawy, festiwale – pod dachem i pod chmurką. Stolica tętni kulturą i ani trochę nie zwalnia tempa. Sierpień i wrzesień wypełnią ciekawe wydarzenia, współorganizowane i finansowane przez m.st. Warszawę

Informacja prasowa
Warszawskie wakacje kulturalne na półmetku

Festiwale, festiwale

Już po raz 14. rozpoczynają się Królewskie Arkady Sztuki, czyli cykl spotkań z teatrem i muzyką. Tegoroczna edycja to okazja do przypomnienia twórczości Wojciecha Młynarskiego i Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu wybitnych artystów i w specjalnych aranżacjach. Wstęp na spektakle i koncerty jest bezpłatny.

Od 5 sierpnia w przestrzeni miasta rozbrzmiewać będzie muzyka Mieczysława Wajnberga i innych polskich kompozytorów żydowskiego pochodzenia. Wszystko pod szyldem WarszeMuzik – jednego z najbardziej oryginalnych festiwali na kulturalnej mapie stolicy.

Kultura żydowska rozgości się w mieście także pod koniec sierpnia, gdy rozpocznie się jubileuszowy, 20. Festiwal Warszawa Singera, któremu patronuje prezydent Warszawy.

Wystawy, które warto odwiedzić

Muzeum Powstania Warszawskiego została właśnie otwarta nowa wystawa czasowa „Podróż bohaterek. Powstanie kobiet", a w pawilonie Muzeum nad Wisłą odbywają się pokazy performance'ów w ramach nowej wystawy „Pocałunek nie zabija. Ania Nowak i gościnie".

Muzeum Warszawy zaplanowało na sierpień i wrzesień bogaty program wydarzeń towarzyszących wystawie „Zgruzowstanie Warszawy 1945-1949". W planie są warsztaty, oprowadzania i spacery, a na wystawie dostępne są też karty zadań dla dzieci w wieku 8-12 lat, można też dołączyć do gry muzealnej. W czwartki wszystkie oddziały Muzeum Warszawy są dostępne bezpłatnie. 

Bądźmy kreatywni

Dorośli i dzieci mogą w te wakacje poczuć się artystami. Muzeum Karykatury zaprasza do Lengrenówki na otwarte „plenerki", prowadzone przez studentki i studentów ASP, a także na spacery, np. poświęcone warszawskim teatrom czy architekturze. Udział w tych zajęciach jest bezpłatny, nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść.

Fotografia nocą

18 sierpnia w Warszawie po raz pierwszy odbędzie się Noc Fotografii. Na wielkich ekranach w kilku punktach miasta będzie można zobaczyć zdjęcia legend polskiej fotografii, a także projekty debiutantów i debiutantek. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, szczegóły na stronie Muzeum Warszawy.

Kulturalnie pod chmurką

Ciepłe lato pozwala na korzystanie z wielu plenerowych propozycji – pokazów filmów, spektakli, koncertów odbywających się w wielu miejscach Warszawy. To m.in. recitale chopinowskie w Łazienkach, plenerowy festiwal Jazz na Starówce, spektakle Teatru Polonia i Och Teatru pod hasłem „Gramy całe lato" czy Kino Zachodzącego Słońca. Najciekawsze propozycje można znaleźć w kalendarzu na stronie kultura.um.warszawa.pl.

fot. UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda