mobile
REKLAMA

Wspiąć się na himalajskie szczyty w centrum Warszawy... Dzięki Run Everest to możliwe!

Marriott Everest Run to 24-godzinny bieg po schodach. Żeby osiągnąć wysokość Everestu, „wystarczy” 65 razy pokonać 42 piętra Hotelu Marriott. 

Katarzyna Szatyłowicz
Wspiąć się na himalajskie szczyty w centrum Warszawy...  Dzięki Run Everest to możliwe!

Impreza Mariott Run Everest nabiera tempa! Zawodników nie brakuje, a każdy z nich jest mocno zmotywowany. Znalazła się także niemała grupa zawodników, którzy bezwzględnie chcą walczyć pełne 24 godziny. 

-To co mi się najbardziej podoba w tym biegu, to brak hardej rywalizacji między uczestnikami. Oni są tutaj w większości czysto towarzysko i bardzo się wspierają pokonując kolejne długości. Wiem, że dużo osób niezwiązanych z bieganiem uważa ich za szaleńców. W końcu ta hotelowa klatka schodowa jest klaustrofobiczna i ciężko się oddycha od samego patrzenia na tą przestrzeń. Jednak nasi uczestnicy doskonale wiedzą, że cała radość z biegu wynika właśnie z jego nietypowości - mówi wolontariuszka Kasia

42 piętra biegacze pokonują w górę. W dół mogą zjeżdżać specjalnie zarezerwowaną windą. 

Uczestnicy Marriott Everest otrzymali od organizatora pełen kompleks opieki medycznej, masażystę i trenera od rozgrzewek do dyspozycji, siłownię, basen, miejsce do spania i odpoczynku, a także posiłki i napoje.

-Nie mam zbyt dobrej formy. Po trzeciej godzinie chciałem się poddać, ale towarzysze imprezy mówią, że mam tylko kryzys. Przy każdym ''ministarcie'' z poziomu -1 doładowuję się małym batonikiem i jabłkiem. Chcę wygrać ten pojedynek sił z samym sobą! - Mówi 22-letni zawodnik Maciej.

Bieg rozpoczął się 18 lutego o 9 rano i zakończy się o dziewiątej rano w niedzielę, 19 lutego. Za dzielnych biegaczy trzymamy kciuki z całych sił!

 

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda