mobile
REKLAMA

Bemowo pokrzywdzone w nowym systemie roweru miejskiego Veturilo od 2016 r.

Bemowiacy piszą list otwarty do władz Warszawy w sprawie rozmieszczenia stacji Veturilo na Bemowie.

TAGI
Bemowo pokrzywdzone w nowym systemie roweru miejskiego Veturilo od 2016 r.

Jak twierdzą Bemowiacy liczba stacji wypożyczalni rowerowych mimo sporego zainteresowania nimi została drastycznie zmniejszona. W niedawno odbywających się konsultacjach społecznych mieszkańcy Bemowa brali czynny udział. W liście do władz miasta podkreślają, że „jako punkt wyjścia dla opracowania nowego rozmieszczenia stacji wypożyczeń przyjęto kształt systemu Veturilo z końca 2015 r. Zupełnie pominięto fakt, że do końca 2014 r. na terenie dzielnicy Bemowo działało 12 stacji roweru miejskiego, jednak w 2015 r. liczba ta została drastycznie ograniczona (do 3). Stało się tak nie z powodu niskiego zainteresowania wypożyczaniem rowerów, ale dlatego, że system działający na Bemowie uruchomiony został w ramach pilotażu kilka miesięcy wcześniej niż w pozostałych częściach miasta. Umowa została też podpisana na krótszy okres niż w przypadku Veturilo. Dlatego też przyjmowanie za punkt wyjścia stanu z 2015 r. nie jest metodologicznie uzasadnione - stan ten nie był bowiem wynikiem niskiego poziomu użytkowania stacji w dzielnicy Bemowo, a zaniedbań związanych z zabezpieczeniem ciągłości działania systemu BemowoBike po wygaśnięciu pierwszej umowy”. Ponadto Bemowiacy wskazują w liście na nierówne traktowanie dzielnic, a mianowicie powołują się na przykład Ursynowa, który znajduje się w także w III strefie, w której według założeń stacje powinny znajdować się co 1000 m, tak jak na Bemowie, a są rozmieszczone gęściej.

Jednocześnie protestujący wskazują na dużą aktywność rowerową mieszkańców Bemowa: „Pragniemy zwrócić uwagę na fakt, jak aktywnymi rowerzystami są mieszkańcy Bemowa. To właśnie projekty rowerowe, uzupełniające jakże ubogą sieć DDR w
dzielnicy, święciły triumfy w obu rozstrzygniętych edycjach Budżetu Partycypacyjnego. To właśnie mieszkańcy Bemowa byli jedyną grupą reprezentującą daną dzielnicę, która w sposób zorganizowany wzięła udział w European Cycling Challenge 2015, zdobywając 4. miejsce wśród najaktywniejszych warszawskich zespołów z kategorii Inne”.

Bemowiacy oczekują weryfikacji propozycji systemu Veturilo na Bemowie.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda