Co za wydarzenie! Oscarowe pokazy na Woli!
Film w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana można oglądać w polskich kinach od 13 października. Dzieło zostało zgłoszone do walki o nagrody Akademii Filmowej w aż 6 kategoriach, w tym za najlepszy film zagraniczny. Dzielnica organizuje dla mieszkańców bezpłatne pokazy (18 i 20 grudnia) w kinie „Muranów”. Liczba biletów jest ograniczona i można je odbierać w kasie kina przy ul. Andersa 5
Niedawno rozpoczęła się przedoscarowa promocja „Chłopów” na zachodnich rynkach, a w Polsce tytuł zobaczyło już ponad 1,5 mln ludzi. Film zdobył cztery nagrody na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych i najprawdopodobniej będzie polskim kandydatem do Oscarów, które zostaną przyznane 10 marca 2024 roku. I to w aż 6 kategoriach.
- Są takie filmy, których po prostu nie wypada nie zobaczyć i najnowsza ekranizacja „Chłopów” jest na pewno jednym z nich. Dlatego serdecznie zapraszam mieszkańców Woli na bezpłatne pokazy, które specjalnie dla nich organizujemy w kinie „Muranów” – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Liczymy, że rozdamy wszystkie bilety, a seans w kinie będzie chwilą miłego odpoczynku od przedświątecznego pędu – dodaje.
Seans odbędzie się 20 grudnia o godz. 20:00. Aby zdobyć bezpłatne bilety należy po prostu przyjść do kasy kina „Muranów” i podać hasło: „Urząd Dzielnicy Wola”. Limit to 4 wejściówki na jednego mieszkańca, a ich liczba jest ograniczona.
- Zachęcam zarówno do wybrania się na seans, jak i do trzymania kciuków za film w trakcie oscarowej nocy – mówi Bartłomiej Kubicki, Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Wola. – W przyszłym roku przypada setna rocznica przyznania Władysławowi Reymontowi nagrody Nobla za „Chłopów”. Po cichu liczymy, że najnowsza wersja tego dzieła wywalczy w USA przynajmniej jedną statuetkę – dodaje Kubicki.
fot. chlopifilm.pl



















![[KONKURS] Spektakl „Piotruś Pan” wygraj wejściówki](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/4220062c4a3bc4a89accbe6eeeadbeffc25cc607.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Wyślij swoje świąteczne życzenia i wygraj publikację w gazecie „Informator Stolicy”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/8abf53ae5e6bb60e0a46c0cb4da4f5a822bee3aa.png)
![[Rozwiązanie konkursu] "Po słonecznej stronie życia” – wygraj książkę Damiana Abramowicza](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/d0e3e375dcad54d827756f7f588561f4018ff4cc.png)
![[Rozwiązanie konkursu] "Choinka” w teatrze Guliwer. Wygraj wejściówki](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/01d2ed3f6041f16fd646e64351050f0e4669ae74.jpeg)















