mobile
REKLAMA

„Takie zgrupowania są na pewno ważną rugbową lekcją”

Trzy rugbistki z dwóch stołecznych klubów otrzymało powołania na zgrupowanie reprezentacji Polski U18, które w dniach 30-31 października tego roku odbędzie się w Gdańsku.

Marcin Kalicki
„Takie zgrupowania są na pewno ważną rugbową lekcją”

Trener Janusz Urbanowicz zdecydował, że na dwudniowe zgrupowanie na Pomorzu powoła dwadzieścia zawodniczek z ośmiu klubów. Swoje reprezentantki będą miały drużyny: Biało-Zielone Ladies Gdańsk, Diablice Ruda Śląska, Juvenia Kraków, KS Budowlani Łódź, RC Arka Rumia, Venol Atomówki Łódź i dwie stołeczne ekipy: Legia Warszawa i AZS AWF Warszawa.

Wśród kadrowiczek znalazła się kapitan drugiego zespołu Legii – Kinga Szafrańska. – Na kadrę byłam już kilku krotnie powoływana. Za każdym razem jest to takie samo zadowolenie i duma. Pamiętam swoje pierwsze powołanie, któremu towarzyszyły łzy szczęścia i zdziwienie, ponieważ nie spodziewałam się, że zostałam zauważona przez trenera kadry Janusza Urbanowicza. Takie zgrupowania są na pewno ważną rugbową lekcją, gdyż możemy uczyć się od najlepszych. Po każdym zgrupowaniu wracam z nowymi doświadczeniami i czuję, że dzięki nim mogę stawać się lepsza zawodniczką – zapewnia legionistka.

Dwie rugbistki na zgrupowaniu w Gdańsku – Aleksandra Sulisz i Maja Zienkiewicz – na co dzień reprezentują barwy drugiego stołecznego klubu – AZS AWF. – To powołanie bardzo dużo dla mnie znaczy, ponieważ pracowałam na to długo i ciężko. Mimo czteromiesięcznej kontuzji i przez to przerwy po cichu liczyłam na nie. Po kontuzji wróciłam silniejsza, z pozytywnym nastawieniem i jest to dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Rugby trenuje dopiero od ponad roku i te powołanie daje mi motywacje, że warto ciężko trenować, bo ktoś to doceni – zaznacza Maja Zienkiewicz.

Gratulujemy stołecznym rugbistkom i wierzymy, że już nie długo dołączą do nich kolejne zawodniczki trenujące w Warszawie.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda