mobile
REKLAMA

Znakomite zawody na AWF-ie. Kolejny sukces rugbistek Legii

W ostatnią sobotę wszystkie oczy fanów rugby skierowane były na obiekty warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Dwie drużyny Legii oraz gospodynie AZS AWF Warszawa walczyły podczas IV Turnieju o Mistrzostwo Polski – JFM Women’s Rugby Sevens 2021.

Marcin Kalicki
Znakomite zawody na AWF-ie. Kolejny sukces rugbistek Legii

Warszawskie zawody rozgrywane przy ul. Marymonckiej 34 pomimo niesprzyjającej pogody rozgrzały kibiców do czerwoności. Tradycyjnie w rozgrywkach Ekstraligi bardzo dobrze zaprezentował się pierwszy zespół stołecznej Legii. Warszawianki pokonały Black Roses Posnanię Poznań oraz Venol Atomówki Łódź i przegrały po walce z Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk. Dzięki tym wynikom rugbistki ze stolicy awansowały do wielkiego finału turnieju, gdzie ponownie zmierzyły się z drużyną z Pomorza i ponownie musiały uznać wyższość rywalek. Legionistki skończyły zawody na drugim miejscu i pewnie zmierzają przynajmniej po srebrny medal Mistrzostw Polski.

– Turniej na warszawskim AWF-ie był ostatnim turniejem rundy jesiennej, na którym zdobyłyśmy drugie miejsce w Ekstralidze oraz drugie miejsce w I lidze. Dwukrotnie w finale musiałyśmy oddać wyższość zawodniczkom z Gdańska. Myślę, że na turnieju zagrałyśmy bardzo dobrze mimo, iż nasz skład był osłabiony o cztery podstawowe zawodniczki. Pokazuje to jednak, że trenerzy mają duże zaplecze przy wyborze zawodniczek do pierwszego oraz drugiego składu. Mecze grupowe z Black Roses oraz Venol Atomówki Łódź wygrałyśmy pewnie. Niestety aktualnie bardzo ciężko jest nam wygrać z gdańszczankami, które stanowią trzon reprezentacji Polski. Mamy świadomość, że jeszcze dużo pracy przed nami, abyśmy mogły powalczyć o złoty medal Mistrzostw Polski – mówi Izabella Czumer, rugbistka stołecznego klubu.

Pierwsza drużyna Legii zagrała w składzie: Izabella Czumer, Agnieszka Kowalczyk, Martyna Koźlik, Sylwia Rolka, Milena Styrczula, Mariola Karczmarczyk, Tamara Czumer, Marta Kopczyńska, Monika Pietrzak, Julia Sadowska, Antonella Maria Reding, Nikola Michalak.

W ramach rozgrywek I ligi w zawodach wzięły udział dwie stołeczne drużyny: Legia II Warszawa i gospodynie AZS AWF Warszawa. Po niezłych meczach grupowych obydwa zespoły awansowały do półfinału, gdzie trafiły na siebie. Legionistki pokonały Akademiczki 29:14 zapewniając sobie grę o pierwsze miejsce. W wielkim finale warszawianki zmierzyły się z drugą drużyną Biało-Zielonych Ladies Gdańsk. Podobnie jak w przypadku pierwszego zespołu, tak samo rugbistki Legii II przegrały w ostatnim spotkaniu z gdańszczankami i zajęły drugie miejsce w rozgrywkach I ligi. Gospodynie natomiast stanęły na najniższym stopniu podium. W meczu o trzecie miejsce AZS AWF Warszawa pokonał KS Budowlanych Łódź 17:0.

Turniej chętnie podsumowały legionistki. – Myślę, że na turnieju w Warszawie druga drużyna zaprezentowała się na bardzo dobrym poziomie. Naszymi najmocniejszymi przeciwniczkami są Biało-Zielone Ladies II Gdańsk. I to z nimi walczymy na turniejach o pierwsze miejsce w I lidze. Jak dotąd po bardziej lub mniej wyrównanych meczach to dziewczyny z Pomorza zajmują pierwsze miejsce w lidze. Na boisku również spotkałyśmy się z Alfą Bydgosz oraz AZS Warszawa, gdzie pewnie wygrałyśmy z obiema drużynami. W finale ponownie spotykamy się z Biało-Zielonymi. Dziewczyny z Gdańska pokazały swoją dominację wygrywając z naszą drużyną. Po turnieju wracamy usatysfakcjonowane oraz z motywacją do polepszania swoich umiejętności rugbowych – zapowiada Kinga Szafrańska, kapitan drugiego zespołu Legii.

– Weekendowy turniej był doskonałym przykładem naszych aktualnych umiejętności i postępu, który zrobiłyśmy od poprzedniego sezonu. Czuję, że grałyśmy jako drużyna, a nie grupa indywidualnych zawodników. W porównaniu z poprzednim sezonem, nasza gra stała się bardziej taktyczna i przemyślana. Coraz lepiej rozumiemy mocne strony każdej zawodniczki i staramy się je wykorzystać w sposób, który najlepiej sprzyja grze w danym momencie. Jako, że w finale uległyśmy gdańszczankom, tę zimę zamierzamy poświęcić na dalszy rozwój mocnych stron naszych zawodniczek i polepszenie zsynchronizowania na boisku. Mogę powiedzieć w imieniu drużyny, że nie możemy się doczekać wiosennych turniejów, aby się zmierzyć z Gdańskiem – mówi Gabriela Motyl.

Zadowolone z ostatecznego rezultatu są także Akademiczki. – Mimo nie do końca sprzyjających warunków atmosferycznych, które były w weekend turniej udał się świetnie. Gra była zacięta, bo grałyśmy z równymi sobie drużynami. Na szczęście po ciężko przepracowanym lecie oraz doświadczeniu zebranym w poprzednich trzech turniejach rundy jesiennej udało nam się awansować do Ekstraligi – powiedziała Bogna Dymowska. – Atmosfera na turnieju była bardzo przyjazna, nie zepsuła tego nawet chwilowa ulewa. Nasz cel, którym był awans do Ekstraligi, został ostatecznie zrealizowany po czterech ciężkich meczach. W organizacji turnieju pomogli nasi sponsorzy JFM Furniture oraz firma Prosto, dzięki którym mogliśmy docenić zaangażowanie każdej zawodniczki biorącej udział w turnieju – dodała Barbara Zawisza.

– JFM Women's Rugby Sevens był wyjątkowy pod wieloma względami. Po raz pierwszy nagrody otrzymała każda drużyna, a przecież rozgrywki były rozplanowane na dwie ligi. Naszym celem na ten turniej był awans do Ekstraligi. Po czterech bardzo ciężkich meczach udało nam się osiągnąć sukces. Rundę jesienną kończymy więc na trzecim miejscu w I lidze, awansując tym samym do Ekstraligi z czego jesteśmy wraz z trenerem bardzo zadowolone. Przed nami ciężki okres przygotowań do rundy wiosennej, aby pokazać się w niej z jak najlepszej strony – zapewnia Karina Skwarek.

Składy warszawskich drużyn występujących w I lidze:

Legia II: Agnieszka Maja Dołęgowska, Kornelia Gęsicka, Julia Niewadzi, Irene Corchado, Sylwia Karbowiak, Dominika Pyrka, Astrid Ilunga, Gabriela Motyl, Kinga Szafrańska, Gabriela Gorzelak, Natalia Szynawa.

AZS AWF: Barbara Zawisza, Aleksandra Sulisz, Bogna Dymowska, Dominika Reżka, Karina Skwarek, Weronika Pakuła, Julia Ptaszek, Maja Zienkiewicz, Ewa Tkaczuk, Jadwiga Kasprzak.

Klasyfikacja końcowa JFM Women’s Rugby Sevens 2021:

1.      Biało-Zielone Ladies Gdańsk

2.      Legia Warszawa

3.      Black Roses Posnania Poznań

4.      Venol Atomówki Łódź

5.      Biało-Zielone Ladies II Gdańsk

6.      Legia II Warszawa

7.      AZS AWF Warszawa

8.      KS Budowlani Łódź

9.      Diablice Ruda Śląska

10.  Alfa Bydgoszcz

Fot. Legia Warszawa Rugby

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda