Logowanie Rejestracja
Ruszyła kolejna edycja stypendiów artystycznych m.st. Warszawy, które przyznawane są od 2009 roku. Wnioski mogą składać zarówno twórcy z dorobkiem, jak i debiutanci. Czekamy do 15 listopada br.
W sobotni wieczór, 8 września, w Wawerskim Centrum Kultury - filia Dom Kultury „Radość”, mieszkańcy dzielnicy i okolic przez blisko dwie godziny bawili się przy evergreenach muzyki rozrywkowej, które przypomniał duet wokalny KADAR.
Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART IN ART to prezentacja mądrych, wyjątkowych, niebanalnych i niezwykle inspirujących spektakli ze świata, których odbiorcami są NAJmłodsi widzowie, od 6. miesiąca życia do 6 lat.
Zakończyły się prace związane z V etapem modernizacji Parku Szymańskiego. Niezwykle efektownie wygląda zespół multimedialnych fontann oraz tunel wodny dla najmłodszych.
Od dzisiaj można oglądać wystawę Magdaleny Hajnosz w Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56.
Lech Majewski to reżyser filmowy i teatralny, malarz, poeta, pisarz - autor esejów i powieści. Jest artystą, którego trudno zaklasyfikować do jakiejś szkoły czy stylistyki, wpisać w konkretny nurt, czy formację artystyczną.
Świętuj z nami stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości! Podpisz się pod Przesłaniem dla przyszłych pokoleń, zostaw swój podpis i kilka słów w Warszawskiej Księdze Wolności (elektronicznie lub na papierze), a nawet – zbierz rodzinę i zróbcie sobie jedyny w swoim rodzaju Portret rodzinny, który wraz z Księgą Wolności zostanie zakopany na 100 lat w warszawskiej Kapsule Czasu!
W obiegu jest już banknot kolekcjonerski „Niepodległość” o nominale 20 zł, który upamiętnia setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na jego awersie znajduje się marszałek Józef Piłsudski i logo Niepodległej!
W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przypomina i opowiada o dziełach sztuki utraconych w wyniku II wojny światowej. Do końca roku, w każdy piątek, będziemy prezentować obiekty, które ilustrują historię Polski bądź wiążą się z rodzimą tradycją i kulturą. W tej odsłonie „Obiektu tygodnia” pokazujemy litografię autorstwa Leona Wyczółkowskiego.
Nastrojowy spektakl składa się z pięciu pięknych historii – przypowieści, bajek filozoficznych oraz mądrości z różnych stron świata, których Księżyc wysłuchuje w czasie swych podróży po świecie, by później opowiedzieć je Gwiazdom.
Czym jest patriotyzm? Czym jest dla mnie patriotyczna postawa? Jakie zachowania można nazwać patriotycznymi? Mieszkańcy województwa mazowieckiego, którzy uwiecznią odpowiedź na te pytania w krótkim filmie, mają szansę na wygranie atrakcyjnych nagród. Mazowiecki Urząd Wojewódzki ogłosił kolejny konkurs związany ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości!
Weź udział w warsztatach z cyklu "Paszport do sztuki" i udaj się w kulturalną podróż po stołecznych muzeach. Zapraszamy młodzież w wieku 13-18 lat, w tym osoby ze spektrum autyzmu.
Teatr Baniek Mydlanych zaprasza na unikalne widowisko dla dzieci i prezentuje nowy spektakl „Tajemnica Bańki Szczęścia”, w którym znów spotkamy się ze znanymi już bohaterami: Bąbelkiem i Mydlaneczką oraz Mistrzem Bulbulasem. Czekają na nas olbrzymie bańki mydlane w nowych kształtach i kolorach!
Festiwal organowy, narodowe czytanie, koncert, jarmark historyczny albo wystawa. To przykładowe wydarzenia, w których można wziąć udział podczas Europejskich Dni Dziedzictwa 2018.