mobile
REKLAMA

Na Ursynowie powstało pierwsze mieszkanie chronione

Otwarcie pierwszego mieszkania chronionego na Ursynowie odbyło się już pod koniec maja tego roku. Lokal, mieszczący się przy ul. Kłobuckiej 16, został oddany do użytku Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy.

TAGI
Na Ursynowie powstało pierwsze mieszkanie chronione

Zgodnie z uchwałą z dnia 21 listopada 2014 r. lokal komunalny o pow. ok. 93 m kw., usytuowany przy ul. Kłobuckiej, został przeznaczony na mieszkanie chronione i tym samym włączony do majątku Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Zgodnie z zarządzeniem prezydenta miasta, mieszkanie oddano do dyspozycji Bródnowskiemu Stowarzyszeniu Przyjaciół i Rodzin Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „POMOST”.

Podstawowym celem realizowanym przez stowarzyszenie „POMOST” jest podjęcie działań wspierających osoby z zaburzeniami psychicznymi. Zadanie to wykonywane jest poprzez pomoc medyczną, psychologiczną, socjalną i materialną osobom z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzinom.

Każda osoba, biorąca udział w projekcie zorganizowanym przez stowarzyszenie, będzie spędzała w mieszkaniu chronionym – zwanym również treningowym – pół roku. Przez ten czas prowadzone będą zajęcia, mające na celu zdobycie przez uczestników projektu umiejętności koniecznych do samodzielnego funkcjonowania. Pobyt w mieszkaniu łączyć się będzie z pracą indywidualną i grupową oraz wsparciem terapeutycznym i psychospołecznym.

Prowadzone działania, dążące do przygotowania do samodzielnego życia osób z zaburzeniami psychicznymi, są zgodne z założeniami Społecznej Strategii do 2020 r. oraz Warszawskim Programem Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

W oficjalnej uroczystości otwarcia mieszkania chronionego udział wzięli: Robert Kempa Burmistrz Dzielnicy Ursynów, Łukasz Ciołko Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów, nadzorujący pracę Wydziału Zasobów Lokalowych, Marta Jakubiak Zastępca Dyrektora Biura Pomocy i Projektów Społecznych, Paweł Bronkowski Prezes Stowarzyszenia „POMOST”, Monika Muszyńska Naczelnik Wydziału Pomocy Społecznej Biura Pomocy i Projektów Społecznych, , Aneta Pozowska Naczelnik Wydziału Zasobów Lokalowych, Wojciech Lenart Koordynator zadania oraz Wojciech Malesa Główny Specjalista zajmujący się sprawami osób niepełnosprawnych w Dzielnicy Ursynów.

W Warszawie istnieje już kilka mieszkań chronionych, przeznaczonych m.in. dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, z niepełnosprawnościami sprzężonymi czy dla wychowanków domów dziecka.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda