mobile
REKLAMA

Narodowy Instytut Audiowizualny – co oferuje?

29 maja odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby Narodowego Instytutu Audiowizualnego, która teraz mieści się w budynku przy ul. Wałbrzyskiej 3/5. Czym zajmuje się NInA?

TAGI
Narodowy Instytut Audiowizualny – co oferuje?

Nowo otwarta siedziba Instytutu ma do spełnienia dwa cele: cyfryzację oraz upowszechnianie najcenniejszych przejawów polskiej kultury audiowizualnej. Niewątpliwie pomaga w tym najnowszy sprzęt do projekcji, digitalizacji i rekonstrukcji, przestrzeń edukacyjna, konferencyjna i rozrywkowa. Instytut Audiowizualny to miejsce otwarte dla wszystkich, w którym poza uczestnictwem w licznych warsztatach, koncertach i wystawach, można również realizować własne pomysły i projekcje.

Instytut już od dekady zajmuje się digitalizacją, rekonstrukcją, archiwizacją i rozpowszechnianiem polskiego dziedzictwa audiowizualnego. Nowo otwarta siedziba przy ul. Wałbrzyskiej pozwoli na rozszerzenie zakresu działalności NInA o projekty offline. Będzie to idealnym dopełnieniem zadań realizowanych w internecie w serwisach Ninateka.pl, Muzykotekaszkolna.pl oraz Dwutygodnik.com.

Działania prowadzone przez Instytut są kierowane zarówno do dzieci, jak i osób starszych. Mają na celu promocję polskiego dziedzictwa audiowizualnego w każdej postaci. NInA zajmuje się twórczością znanych artystów, debiutantów, ale także i amatorów. Ponad połowa programu tworzona była w oparciu o konsultacje przeprowadzone z potencjalnymi odbiorcami – organizacjami, instytucjami, firmami czy pojedynczymi osobami.

Program roczny NInA obejmuje różnorodne działania podzielone na trzy kategorie: edukację, film i muzykę.

Program edukacyjny składa się z warsztatów, kursów i seminariów, w których uczestniczyć mogą wszyscy – bez względu na wiek.

Instytut przy współpracy ze Służewskim Domem Kultury organizuje również półkolonie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Uczestnicy będą mogli m.in. stworzyć film metodą poklatkową, wziąć udział w warsztatach beatboxu i metod wydobywania dźwięku ciałem.

Specjalnie dla rodzin został stworzony projekt „Domowe archiwa”, podczas którego będzie można zarchiwizować osobiste nagrania oraz skorzystać z rad specjalistów na temat przechowywania zasobów domowego archiwum.

W ciągu lata Instytut wyświetli sześć polskich filmów związanych z muzyką, m.in. „Totart, czyli odzyskiwanie rozumu” Bartosza Paducha, „Nową Warszawę” Bartosza Konopki czy „Disco Polo” Macieja Bochniaka. Po każdej projekcji odbędą się spotkania z twórcami filmu. Letnią atrakcją będzie także „Noc z teledyskami”, czyli przegląd najciekawszych polskich teledysków ostatnich lat.

W lipcu odbędzie się występ gitarzysty Raphaela Rogińskiego, który razem z gośćmi wykona kompozycje Moondoga, autora utworów wzorowanych na szamańskich pieśniach Indian Ameryki Północnej. W sierpniu zagra zespół Super Girl and Romantic Boys - reprezentanci polskiej sceny new romantic i disco.

W NInA nie zabraknie też warsztatów, gier i spacerów o tematyce muzycznej, skierowanych do dzieci już od drugiego roku życia, młodzieży oraz dorosłych.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda