mobile
REKLAMA

Stolica utonie w kwiatach

W Warszawie trwa sadzenie wiosennych kwiatów na miejskich placach, rondach i parkach. Już niebawem będziemy mogli podziwiać barwne pola stokrotek, bratków i krokusów.

TAGI
Stolica utonie w kwiatach

Na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta w tym roku w Warszawie pojawi się około 500 tysięcy kwiatów. Ukwiecone zostało już rondo de Gaulle'a, w następnej kolejności kwiaty pojawią się na Krakowskim Przedmieściu, placu Zbawiciela i placu Bankowym.

Na terenach należących do Zarządu Oczyszczania Miasta posadzonych będzie 113 tysięcy kwiatów, w tym 8,6 tysięcy różnobarwnych stokrotek – białych, różowych, czerwonych. Bratki zagoszczą na Trakcie Królewskim na odcinku od placu Zamkowego do Placu Trzech Krzyży, placu Bankowym i Zbawiciela. Podziwiać je będzie można także w Ogrodzie Saskim, parku Praskim, Skaryszewskim, Ujazdowskim czy Fosa i Stoki Cytadeli.

Wzeszły już krokusy, posadzone jesienią na terenach administrowanych przez ZOM. W następnej kolejności możemy się spodziewać widoku narcyzów i różnych odmian tulipanów w okolicach ulic: Kasprzaka, Modlińskiej, Krasińskiego, Połczyńskiej, Wiertniczej, al. Wilanowskiej, al. KEN, na placu Inwalidów, a także placu Narutowicza.

Latem Warszawa wzbogaci się o pelargonie, aksamitki i begonie, które jesienią zostaną zastąpione przez charakterystyczne dla tej pory roku chryzantemy.

 

M.B.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda