mobile
REKLAMA

Wolskie Centrum Kultury – nowa lokalizacja

Wolskie Centrum Kultury powstanie na obrzeżach Parku Szymańskiego. Budowa, warta 15,5 mln zł, zakończy się za trzy lata.Wolskie Centrum Kultury powstanie na obrzeżach Parku Szymańskiego. Budowa, warta 15,5 mln zł, zakończy się za trzy lata.

TAGI
Wolskie Centrum Kultury – nowa lokalizacja

Według początkowych planów Wolskie Centrum Kultury miało powstać przy ulicy Sokołowskiej. Jednak w związku z pojawiającymi się roszczeniami co do tego terenu, postanowiono zmienić lokalizację na obrzeża Parku Szymańskiego. Burmistrz Dzielnicy Wola – Krzysztof Strzałkowski – podkreślił, że jest to doskonały dla tej inwestycji wybór również ze względu na dogodne połączenia komunikacyjne i bliskość Amfiteatru oraz dwóch innych parków.

Centrum Kultury powstanie przy ul. Elekcyjnej, gdzie obecnie znajduje się niezagospodarowany asfaltowy plac. Inwestycja będzie mieć charakter ekologiczny. Zapowiedziano już, że podczas prowadzonych prac budowlanych żadne drzewa nie zostaną wycięte. „Jeżeli jakieś nasadzenia będą kolidować z pracami budowlanymi, to będą one przesadzane w inny rejon parku” – zapewnił Burmistrz Strzałkowski.

W celu określenia najkorzystniejszego dla mieszkańców przyszłego programu kulturalnego, obecnie prowadzone są konsultacje społeczne. Już wstępnie zaplanowano, że w budynku znajdzie się m.in. sala widowiskowa, sala kameralna, konferencyjna, taneczna, baletowa oraz pracownie: plastyczna, muzyczna, językowa, komputerowa, studio foto i nagrań.

- Potrzebne są m.in. centra aktywności lokalnych, dlatego w nowym budynku chcemy stworzyć dwie sale wielofunkcyjne, które będą mogły być wykorzystywane np. przez organizację pozarządowe – mówi Mariusz Budziszewski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola.

Przygotowanie dokumentacji koncepcyjnej i projektowej zaplanowano na marzec 2016 roku. Prace budowlane miałyby ruszyć w drugim lub trzecim kwartale przyszłego roku.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda